MUHTARDAN İÇİMİZİ ISITAN BAĞIŞ

Deprem bölgesi için gecesini gündüzüne katan Çivrilliler gıda, erzak iş gücü, ekipman ve iş makinesi yardımları ile depremzedelerin yanında oldu.

Yazar : Tarih : Okunma : 1.074 views Yorum Yap

Deprem bölgesi için gecesini gündüzüne katan Çivrilliler gıda, erzak iş gücü, ekipman ve iş makinesi yardımları ile depremzedelerin yanında oldu.

Belediye, Kızılay ve AFAD öncülüğünde toplanan gıda ve erzaklar kamyon ve tırlarla deprem bölgesine gönderilirken Çivril’in İnceköy mahalle muhtarı Köksal Akbalık muhtarlık maaşını depremzedeler için bağışladı.

Yaşana deprem sonrası köyünde erzak ve gıda toplayan muhtar Köksal Akbalık topladığı erzakları Kızılay’a teslim ettikten sonra bankaya giderek muhtar maaşını AFAD aracılığıyla depremzedeler gönderdi. Bir maaş tutarını depremzedelere gönderen muhtar Akbalık “gün birlik ve dayanışma günü. Köy olarak erzak, kıyafet ve eşya topladık. Topladığımız eşyaları Kızılay toplama merkezinde yetkililere teslim ettik. Eşya erzak ve kıyafet toplama konusunda destek veren tüm köylülerime teşekkür ediyorum. Ülke olarak zor bir dönemdeyiz birbirimize ihtiyacımız var. Kıyafet ve erzaklardan sonra depremzedeler için maddi destekte bulunmak istedim. Bankaya giderek bir muhtar maaşımı AFAD aracılılığıyla depremzedelere gönderdim. İki maaşımın da gönderilmesi için otomatik ödeme talimatı verdim. Kamu görevlileri ve diğer muhtar arkadaşlarımında aynı duyarlılığı göstererek destek vereceğine inanıyorum” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=