MUHTAR YALAN SÖYLÜYOR SÖĞÜT AĞAÇLARINI KÖYLÜLER KESİYOR

Çivril Yuvaköy Mahallesinde yaşanan 100 yıllık söğüt ağaçlarının kesilmesine yönelik tartışmalar devam ediyor.

MUHTAR YALAN SÖYLÜYOR SÖĞÜT AĞAÇLARINI KÖYLÜLER KESİYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 1.309 views Yorum Yap

 

Yuvaköy Muhtarının 100 yıllık ağaçları kesti dediği Yuvaköy Sulama Kooperatifi Başkanı Safi İbanoğlu çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Muhtarın yalan söylediğini ağaçları kooperatif değil köylülerin kestiğini iddia eden İbanoğlu, “Muhtarın köyde durduğu yok. Söğütleri kim kesiyor haberi bile yok. Ağaçları bizim kestiğimizi söylemesi koca bir yalan. Biz İl Tarım ve Orman müdürlüğüne dilekçe ile başvurduğumuz alandaki çay kenarındaki ağaçları kestik. Çay kenarında sağa sola yatmış olan ağaçları kestik. Muhtarın dediği gibi meradaki ağaçları kesmedik. Köyün ortak kullanım alanı olan yerdeki ağaçları köylüler kendileri kesiyor kooperatif olarak biz kesmedik.”ifadelerini kullandı.

SÖĞÜT AĞAÇLARININ TAMAMI KESİLMELİ

Bir başka çarpıcı açıklamada bulunan İbanoğlu söğüt ağaçlarının çok su çektiği gerekçesi ile tamamının kesilmesi gerektiğini ifade ederek, “Hepimizin derdi su. Susuzlukla mücadele ediyoruz. Cazibeli su dediğimiz çaydaki suyu söğüt ağaçları çekiyor o yüzden tüm söğüt ağaçları kesilmeli. Biz İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne o alandaki ağaçları kesmek için dilekçeyi kendi kafamıza göre yazmadık. Yuvaköy’de imza topladık. Tüm köylü ile topladığımız imzalarla ortak karar aldık ve bu kararı da kooperatif karar defterimize işledik. Bizde her şey yasalara uygun.”dedi.

DİREKSİYONUNU KAYBETMİŞ TİTANİK GEMİSİ GİBİ

Birinci aza Ersan Opak’ın söğüt kesiminde bizzat başında durduğunu kaydeden İbanoğlu, “Söğüt ağaçların kesiminde birinci azamız Ersan Opak bizzat kendisi bulunmuştur. Biz kesim alanı dışına asla çıkmadık. Muhtarın kestiğimizi iddia ettiği alanda hiçbir söğüt ağacını kesmedik. Muhtar önceden bu alandaki ağaçları satmış zaten. Bir nedenden dolayı geri kalmış. Nereye baksan direksiyonunu kaybetmiş titanik gemisi gibi her taraftan bize yalan iftira atıyor. Biz çayın akışını sağlamak için o alan için izin almış. Suya çok önem verdiğimiz için, yazın sulama alanında söğütlerimiz su harcamaktan su bulamıyoruz. Bizim kesme amacımız bu zaten.”dedi.

TÜM KAMUOYUNA DUYURULUR

Üzerine atılı hiçbir suçu kabul etmediğini kamuoyu nezdinde kendisine muhtar tarafundan karalama politikası güdüldüğünü kaydeden İbanoğlu, “Tarım İl Müdürlüğüne verdiğimiz dilekçeye istinaden sadece çay kenarında bulunan sağa sola yatmış olan söğüt ağaçlarını kesmiş bulunmaktayız. Muhtarın meradaki 100 yıllık ağaçları kestiği iddiasını kesinlikle yalandır. Birinci azanın da gözetiminde kesimler yapılmıştır. Kesilen ağaçlar da kantarın yanında beklemektedir. Muhtar tarafından üzerimize atılan iftiralar sadece karalama politikasıdır. Yasal olmayan hiçbir çalışma kooperatifimiz nezdinde gerçekleşmemiştir. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.”ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=