MİRYOKEFALON ZAFERİNE VEFA

23 Nisan Bayramında anlamlı resim sergisi

MİRYOKEFALON ZAFERİNE VEFA
Yazar : Tarih : Okunma : 422 views Yorum Yap

Denizli Büyülşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi salonu önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

63 yaşında olmasına rağmen, ikinci Üniversiteden iki ay sonra mezun olacak olan Denizli’nin tanınmış esnaflarından Nejdet Sönmez, ikinci kişisel akrilik boya resim sergisi açtı. Anadolu üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameremanlık Bölümü  son sınıf öğrencisi olan Sönmezin sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve çok sayıda sanatsever katıldı.

ATA TOPRAKLARINA VEFA

Aslen Matematik Öğretmeni olan kısa süre Öğretmenlik yaptıktan sonra ticarete atılan Nejdet Sönmez, ticaret  hayatını bitirdikten sonra resim sanatına merak sardı.

Sönmez, genel olarak çocukluk yıllarını gezdiği ve yaşadığı yerlerin hatıralarını, güzelliklerini tuvale aktarırken bir çalışması dikkat çekti. Aslen Çivrilli olan ressam 846 yıl önce   Çivril’de Türk’lerin Bizans Ordularına karşı büyük zaferi Miryokefalon savaşını tuvale aktardı.  Ressam  Sönmez ”Miryokefalon savaşını anlatan ilk tabloyu yapmanın gururunu yaşıyorum. Çivril’de Türk’lerin elde ettiği büyük zaferi resimlemek ilk kez bir  Çivril’liye nasip oldu. Bu tabloyu yaparak Ata topraklarıma ve bölgemizi Türkleştiren, Dedelerimize de vefa gösterdiğimi düşünüyorum. Ayrıca, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının arefesinde sergi açmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

Nejdet Sönmez’in kişisel sergisi 28 Nisan’a kadar açık kalacak. Sergide 35 çalışma yer alıyor.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=