MEZAR TAŞLARINI KIRIP ÇALDILAR

Çivril’de bir mahalle mezarlığında bazı mezarların taşları kırıldı. Kırılan taşların failler tarafından götürüldüğü tahmin ediliyor.

MEZAR TAŞLARINI KIRIP ÇALDILAR
Yazar : Tarih : Okunma : 910 views Yorum Yap

Çivrilin Reşadiye mahalle mezarlığındaki bazı mezarlara yapılan saldırı herkesi şok etti. Köyün mezarlığına giren şahıs ya da şahısların mezar taşlarını kırdığı ve götürdüğü iddia edildi. Köy sakinlerinden ve amcasının mezar taşı kırılan Sadettin Çark “köyümüzde ilk defa böyle bir şey oluyor. Birkaç mezar taşımız kırılmış ve götürülmüş. Köyde hırsızlık olmasına mı üzülelim yoksa mezarlara yapılan saldırıya mı bilemedik” dedi.

Özellikle yeni yapılan mezarların kırıldığına dikkat çeken Sadettin Çark “amcam beş altı ay önce vefat etti. Mezarını yeni yaptırdık. On on beş gün sonra gittiğimizde taşının kırıldığını ve götürüldüğü tespit ettik. Mezarlığı dolaşınca son zamanlarda yapılanan ya da yenilen birkaç mezarın daha kırıldığını ve taşlarının çalındığını gördük. Mezarlığımıza yapılan çirkin saldırıya mı üzülelim yoksa köyümüzde bu tür kötü olayların yaşanmasına mı bilemedik. Mezarlığımız saldıran ve mezar taşlarımızı kıranların bulunup adalete teslim edilmesini ve hak ettiği cezayı almasını istiyoruz” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=