KÜÇÜK YAŞTA BÜYÜK İŞLER

Çivril’de Ortaokul öğrencisi Ahmet Enes Kubur yazdığı kitabı “Ebedi Sevgimiz” ile okuyucu karşısına çıktı.

Yazar : Tarih : Okunma : 813 views Yorum Yap

Çivril 30 Ağustos Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Ahmet Enes Kubur 2018 yılında yazmaya başladığı ilk kitabını okuyucu ile buluşturdu.
Okumayı ve yazmayı çok seven Ahmet Enes internet üzerinden paylaştığı yazılarının çok beğenilmesi üzerine yazmaya karar verdi. Kitabının tamamlanmasının ardından bir yayın eviyle anlaşan Ahmet Enes’in ilk kitabı “Ebedi Sevgimiz” bin adet basılarak tüm kitapçılardaki raflarda yerini aldı. Devam niteliği olan kitabının yeni bölümlerini yazmaya başladığını kaydeden Ahmet Enes önümüzdeki günlerde ikinci kitabını çıkartmayı planlıyor.

Kitaptaki karakterlerin tamamen hayal ürünü olduğunu kaydeden Ahmet Enes kısaca kitabından şöyle bahsediyor; “Babasının iflasından önce çok zengin ve her istediğini alan , ama şimdi fazla maddi durumları olmadığı için istediğini alamayan, sevecen , saygılı ve bir o kadar da arkadaş canlısı olan Azra Zorlu…
Hayatı doyasıya yaşayan,herkese enerji saçan,yaşamında küçük talihsizlikler olan ve
birini sevdiğinde ona sıkıca bağlanan Savaş Bozan…”
Hikayeyi heyecanlı yerinde noktalayan Ahmet Enes okuyucuların hikayenin devamını ikinci kitabında bulabileceklerini belirtiyor.
Kitapta yer alan bazı replikleri Ahmet Enes şöyle aktarıyor; “Bu iki sevgi dolu insanın karşılaşması başka nelere vesile olacak ?
“Sen benim bugünüme şükür, yarınıma dua edişimsin azla yetinişim çoğa göz dikmeyişimsin.”
“Ben Azra’ya ilk görüşte aşık oldum. O benim tüm yaşamını geçireceğim hayatımın kadını.”
“Size her şey için teşekkür ederim. Ailem öldü ama siz bana geldim geleli destek çıktınız.”
Kitap yazmanın derslerine olumsuz yönde hiç bir etkisinin olmadığını ifade eden Ahmet Enes bir yandan da LGS sınavına hazırlanıyor. Bundan sonraki süreçte de yazmaya de4vam edeceğini ifade eden Ahmet Enes psikolog olmayı istiyor.
OĞLU İLE GURUR DUYUYOR
Küçük yaştaki oğlunun bu başarısından dolayı gurur duyduğunu ifade eden anne Aslı Kubur; “Oğlum küçük yaşta kitap yazmaya başladı. Geçen yıl yazımını tamamladığı kitabı bu yıl basıma girdi. Bu çok gurur verici bir duygu, çok mutluyum.”dedi.
Tüm kitap marketlerde yer alan Ahmet Enes Kubur’un ‘Ebedi Sevgimiz’ adlı kitabı internet üzerinden de satışa sunuldu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=