KONAK TAMAMLANDI İHALEYE ÇIKIYOR

Çivril Belediyesi tarafından yapılan İğdir Yöresel Ürün pazarı tamamlandı. Yöresel Ürün pazarında bulunan restoran ve dükkanlar ihale yoluyla kiraya verilecek. 

KONAK TAMAMLANDI İHALEYE ÇIKIYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 464 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi tarafından yapılan İğdir Yöresel Ürün pazarı tamamlandı. Yöresel Ürün pazarında bulunan restoran ve dükkanlar ihale yoluyla kiraya verilecek.

Çivril Belediyesi, İğdir Mahallesi Yöresel Ürün pazarında bulunan işyeri ve restoran ile depoları ihale ile açık artırma usulü kiraya vereceğini duyurdu. Belediyenin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda ihale 08.08.2023 günü saat 12.00’de Çivril Belediyesi Encümen toplantı salonunda yapılacak.

Hem kültürü yaşatacak hem ilçe ekonomisine katkı sağlayacak

Binada incelemelerde bulunan Başkan Niyazi Vural Çivril’e ait yöresel ve geleneksel ürünlerin üretiminin yapılacağı atölyelerin olduğu binada Çivril’e ait değerleri yeniden hayata geçireceklerini belirterek “iki yıl önce başladığımız projemizin sonuna geldik ve yöresel mimariye uygun bir tesis ortaya çıkardık. İçerisinde üretim, sergileme ve satış noktalarının olduğu binamızda Çivrilli kadınlarımız yöreye has dokuma, kilim, halı, toprak ve ahşap ürünleri üretecekler ve satışa sunacaklar. Çivril Belediyesi olarak ilçemize kazandırdığımız tesis ile kültürel değerlerimizi yaşatırken burada üretilen ürünlerin satışı ile de başta kadınlarımız olmak üzere ilçe ekonomimize katkı sağlayacağız” dedi.

İğdir mahallesinde bulunan tarihi Paltaoğlu Konağının mimarisinden esinlenerek yapılan binada yöresel ürünlerin üretim ve satışının yapılacağı belirtildi. İşyerlerinin üç yıllık kiraya verileceği ve yıllık 6 ile 25 BİN lira arasında değişen fiyatlarla ihaleye çıkacağı bildirilirken ihaleye katılmak isteyenlerin 08.08.2023 tarihine kadar geçici teminatlarını Belediye veznelerine yatırmaları gerektiği belirtildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=