KAVRULAN ÇİVRİLİN SERİNLİK MERKEZİ

Çivril Belediyesi tarafından bakım ve onarımı gerçekleştirilen yüzme havuzu hizmete açıldı.

KAVRULAN ÇİVRİLİN SERİNLİK MERKEZİ
Yazar : Tarih : Okunma : 500 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi tarafından bakım ve onarımı gerçekleştirilen yüzme havuzu hizmete açıldı.

Çivrillilerin hizmetine açılan yüzme havuzunda yüzme teknikleri de öğretilen kurslar da veriliyor.

Ahmetçik Mesire Alanı’nda bulunan yüzme havuzunda 8 ila 15 yaş grubu için ücretsiz yüzme kursları veriliyor. Belediye havuzunda Hafta içi her gün 10.00 ile 12.00 saatleri arasında alanında uzman eğitmenler tarafından 8 ila 15 yaş gurubuna yüzme kursu veriliyor. Kurslarda sporculara 2 saatlik seanslarla ilk olarak suyun üzerinde kalma, suda nefes alma, ayak vuruşu gibi yüzme teknikleri öğretiliyor.

Yüzmenin ilk aşamasını öğrenen öğrencilere daha sonra serbest stil, sırt üstü, kurbağalama ve kelebek stili gibi yüzme sporunun inceliklerinin öğretilmesi amaçlanıyor.

Çarşamba ve Cumartesi günleri bayanlara hizmet veren havuz Pazartesi, Salı,  Perşembe, Cuma ve Pazar günleri ise erkeklere açık hizmet veriyor.

Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Sevgili çocuklarımız için açtığımız ücretsiz yüzme kursunda, onların mutluluğunu görmek bizleri daha da mutlu ediyor. Bizler hep çocuklarımızın yanındayız. Büyüklerimizde Ahmetçik Mesirelik Alanında bulunan yüzme havuzunda sıcak havalarda serinleyecekler. Suyun tadını çıkaracaklar. Güzel zaman geçirecekler. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=