KAPI KAPI DOLAŞIP HERKESLE BARIŞACAĞIZ

MHP il başkanlığı görevine getirilen Yusuf Garip “kimsenin yaptığı siyasete karışmadan kendi işimize bakacağız” dedi.

Yazar : Tarih : Okunma : 778 views Yorum Yap

MHP İl Başkanı Yusuf Garip Denizli Gazeteciler Derneğinde basın mensupları ile bir araya geldi. Çok sayıda gazetecinin katıldığı basın toplantısında gündem değerlendirmesi yapan ve MHP’nin izleyeceği yol haritası hakkında bilgiler veren Garip “partimize küsen darılan kırılan kim varsa kapısını çalıp gönlünü alacağız” dedi.

Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleyen MHP il Başkanı Yusuf Garip, konuşmasına Genel Merkez tarafından 22 Şubat’ta il başkanı olarak atandığını hatırlatarak başladı.

Konuşmasında Denizli’nin, siyasi anlamda ülke gündemine her zaman damga vurduğunu anlatan Garip, “Denizli, önemli siyasi aktörlerin yetiştiği, içerisinden bakanların çıktığı, her yelpazede üst düzey yöneticilerin olduğu şehirdir. MHP olarak her şeyden önce insan haklarına dayalı, hukukun üstünlüğüne, hoş görüye, insanlar arası iletişime, seviyeli ve ilkeli siyaseti hedef edinmiş bir partiyiz. Kesinlikle insanlarımız arasında ötekileştirme, birbirine karşı üstün görme yada ayrıcalıklı görme gibi ilkeye asla amaç edinmedik” dedi.

Göreve geldikten sonra hızlı ve tempolu bir çalışma atmosferi içine girdiklerini bununla birlikte dört ilçede, “Adım Adım 2023: İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantıları düzenlediklerini anımsatan Garip, bu süreçte kimseyle kısır çekişme içinde olmayacaklarını dile getirdi.

MHP Denizli Teşkilatı olarak bir ve beraber Denizli’ye hizmet edeceklerini belirten Yusuf Garip, “27 Şubat’ta Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin tensipleri ile MHP Denizli İl Başkanlığına atanmış bulunuyoruz. Görevi bize layık gören Genel Başkanımıza ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkanımız Semih Yalçın’a teşekkür ediyorum. Kısa süre içerisinde parti yönetimimizi oluşturduk. Parti genel tüzüğümüzün 2. Maddesinde de yer aldığı gibi Denizli’de insan haklarına dayalı, hoşgörülü, seviyeli bir siyaset izleyeceğiz. Kesinlikle ötekileştirme, karşıya bir üstünlük görme gibi bir durumumuz olmayacak. Milliyetçi Hareket Partisi, siyaset yapmayı; herkesi kucaklamayı, özünde ve esasında insan odaklı bir siyasi kurumdur. Bugüne kadar emeği geçen Başkanlarımıza, yönetimlere ve dava arkadaşlarımıza, herkese teşekkür ediyorum. Denizli’de izleyeceğimiz siyaset kısır çekişme içerisinde olmayacaktır. Kimseye karalama ve ötekileştirme anlayışı olmayacak. Öncelikle kendi içimizde partiye küsmüş, kırılmış, kenara çekilmiş olan dava arkadaşlarımıza gönül kapılarını açacağız. Gerekirse ayaklarına gideceğiz ve dertlerine derman olacağız. Kırgınlıkları geride bıraktıktan sonra da diğer partilerle siyasi ilkelere, hukuka ve siyasi ahlaka uygun şekilde ılımlı bir ilişki kuracağız. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın; Cumhur İttifakı ve 2023 hedefleri söz konusu. Bu yolda genel merkezimizin politikalarını yürüteceğiz” diye konuştu.

‘Karalama, küçük görme, ötekileştirme veya hor görülen bir siyaset anlayışı’ gütmeyeceklerine işaret eden Garip, “MHP olarak önce kendi içimizde kırılmış, küsmüş ve kenara çekilmiş davamızda emeği geçen büyüklerimizle kucaklaşarak kapılarımızı biz açacağız. Gerekirse ayaklarına gidip onlarla kucaklaşacağız. Dertleri, problemleri varsa derman olmaya çalışacağız. Öncelikle kendi içimizdeki kırgınlık ve küskünlükleri telafi edeceğiz” diye konuştu.

İyi analizler yaptıklarını kaydeden Garip, “İlerleyen tarihlerde tüm ilçelerimizde; Denizli’nin en ücra, en uzaktaki dağ köylerine kadar gideceğiz. Partili olsun olmasın, herkese ulaşacağız. Tüm gönüllere gireceğiz. Öncelikle MHP’nin farkını hissettireceğiz. Partimize emek vermiş kim varsa kalkıp kapı kapı ziyaret edeceğiz. MHP’nin kurumsal kimliğine ve Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye hakareti olmayan, her ferdimizle bir araya geleceğiz. En yakında tarihte de MHP’ye emek veren kim var ise yoğun katılımlı bir salon toplantısı yapacağız” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=