KANTİNCİLERE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

Çivril’de kantin işletmecilerine hijyen eğitimi verildi.

KANTİNCİLERE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ
Yazar : Tarih : Okunma : 261 views Yorum Yap

Çivril’de kantin işletmecilerine hijyen eğitimi verildi.

Çivril İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan personele hijyen eğitimi verildi.

Çivril’de okulların kantin ve yemekhanelerinde çalışanlara yönelik hijyen eğitimi verildi. Çivril İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından,  eğitim öğretim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan personele özel hijyen şartları, gıda güvenilirliğine ve kontrolüne ilişkin hijyen eğitimi verildi.

Hijyen eğitimine katılan okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan personele “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği” kapsamında hammaddenin kabulünden öğrencilere sunulmasına kadar geçen aşamalarda uyulması gereken kurallar anlatıldı.

Eğitim kapsamında gıda işletmelerine ait özel hijyen gereklilikleri, personel hijyeni, işletme hijyeni, gıda maddelerinin depolama ve muhafazası, gıdaların hazırlanması ve işlenmesi, kantin çalışanlarının uyması gereken hijyen kuralları, gıdalarda bulunması muhtemel tehlikeler, gıdanın bozulması ve bozulma sebepleri, gıda kaynaklı enfeksiyon ve zehirlenmeler ile yasal mevzuat konularında uzmanlar tarafından sunum eşliğinde kapsamlı bilgilendirmeler yapıldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=