KAÇAK AVLA MÜCADELE SÜRÜYOR

Işıklı Gölünde kaçak avlanmaya karşı mücadele veren ekipler, 2023 senesinde 43 bin 400 metre kaçak ağa el koyarak imha etti.

KAÇAK AVLA MÜCADELE SÜRÜYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 373 views Yorum Yap

Işıklı Gölünde kaçak avlanmaya karşı mücadele veren ekipler, 2023 senesinde 43 bin 400 metre kaçak ağa el koyarak imha etti.

Kaçak balıkçılıkla mücadele Çivril Kaymakamlığı koordinesinde oluşturulan İlçe Jandarma ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince aralıksız olarak devam ediyor. Denetimlerde kaçak balıkçılık yaptığı tespit edilen şahıslar hakkında da gerekli resmi işlemler mevzuat çerçevesinde yapılıyor.

Denizli’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte jandarma ekiplerinin ortaklaşa yürüttükleri kaçak avlanmayla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Kontroller kapsamında Işıklı Gölü’nde denetleme gerçekleştirdi. Denetlemeler sırasında bulunan kaçak ağlara el konularak imha edildi.

Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, Işıklı Baraj gölünde 2023 yılında şu ana kadar yapılan denetimlerde yasa ve yönetmeliklere uymayan toplam 43 bin 500 metre kaçak balık ağının ele geçirildiğini, sadece geçen ay yapılan denetimlerde 26 bin 600 metre yasa ve yönetmeliklere aykırı olan ağların toplanarak imha edildiği ifade edildi.

Açıklamada kaçak avla mücadelenin aralıksız devam edeceği belirtilerek “İlimizde güvenlik güçleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak kaçak ve yasa dışı avcılığa karşı mücadele ediyoruz. Gelen ihbarları titizlikle değerlendiriyoruz. Çünkü sulardaki ekosistem sadece bize değil aynı zamanda balık ve birçok endemik türe ev sahipliği yapıyor. Suyu ve sudaki bu değerli ekosistemi korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak bizim için son derece önemlidir. Denetimlerimiz aralıksız devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=