IŞLIKLI GÖLÜNÜN MARKASI DİŞLİ BALIĞIDIR

Son yıllarda nilüfer ve tekne turları ile gündeme gelen Çivril, vazgeçilmez dişli balığı ile dikkat çekiyor.

IŞLIKLI GÖLÜNÜN MARKASI DİŞLİ BALIĞIDIR
Yazar : Tarih : Okunma : 418 views Yorum Yap

Son yıllarda nilüfer ve tekne turları ile gündeme gelen Çivril, vazgeçilmez dişli balığı ile dikkat çekiyor. Avrupa’ya uzun yıllar balık ve ıstakoz ihraç eden Çivril, Işıklı gölünde yetişen Turna (Dişli) Balığı ile ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Bu balığı yemek için her hafta yüzlerce kilometre yol geliyorlar. Farklı pişirme ve sunum tekniği ile dişli balığı, yemek ve balık severlerin vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor. Dişli Balığın tadını alanlar, doyumsuz lezzet için balık sezonunda her hafta Çivril’e geliyor.

Dişli Balığı sadece Çivril’de yiyebilirsiniz

Üç nesildir balıkçılık yapan Ahmet Köseoğlu Çivril’in Dişli balığı ile bütünleştiğini belirterek “Turna (dişli) balığı Çivril’in en tanınan yemeklerinin başında gelir. Yıllardır kendimize has pişirme yöntemimizle pişen balıklar yiyenin bir daha vazgeçemediği bir tat olur. Balığı her yerde yiyebilirsiniz ama dişli balığı sadece Çivril’de bu kadar lezzetli yiyebilirsiniz” dedi.

Babam tutar, ben pişirir servis ederim

Balıkçılık ve balık pişirmeyi dedesinden öğrendiğini belirten genç işletmeci Ahmet Köseoğlu “dedem balıkçıydı. Hem tutar, hem pişirir, hem de satardı. Beydilli’de balık pişirip satan ilk isimlerden biridir. Ben balık tutmayı da pişirmeyi de dedemden öğrendim. Halen babam balık tutar bizde restoranımızda pişirir satarız. Dişli balığı bir çok yerde servis edilir ama Çivril’deki gibi başka yerde bulamazsınız. Biz burada farklı pişiririz gelen tadını alan bir daha vazgeçemez. Balığın en tatlı halini Çivril’de yersiniz” dedi.

Beydilli’de gün batımında çay keyfine doyum olmaz

Beydilli mahallesinde dedesinden kalma restoranda 40 yıldır işletmecilik yaptıklarını belirten Ahmet Köseoğlu “Beydilli’de dedemin başladığı yerde işimize devam ediyoruz. Göle nazır Nilüfer Çiçeklerinin eşsiz seyri ile akşam serinliğinde gün batımında keyifli vakit geçirmek isteyen tüm misafirlerimizi bekliyoruz” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=