İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Çivril’de 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı, düzenlenen ’İlköğretim Haftası’ etkinliği ile başladı.

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
Yazar : Tarih : Okunma : 175 views Yorum Yap

Çivril’de 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı, düzenlenen ’İlköğretim Haftası’ etkinliği ile başladı.

Rasime Kameroğlu İlkokulu bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Birinci sınıf ve dördüncü sınıf öğrencilerinin konuşmalarının ardından, günün önem ve anlamını belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Kocakaplan tarafından yapıldı. Kocakaplan, ilköğretim haftasının kutlandığı bugünde Atatürk’ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin ancak bilgi ile mümkün olacağının bilinciyle 2023-2024 eğitim öğretim yılına başladıklarını söyledi.

Ziya Kocakaplan konuşmasında 21. yüzyılın bilim çağı olduğuna dikkat çekerek, “İlköğretim haftası, çağdaş eğitimin gerçeklerinin konuşulduğu ilköğretimin okuma-yazmanın öneminin kişiye ve topluma sağladığı yararlarının anlatıldığı bir haftadır. Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek Türk milletinin özlemidir. Bu özlemi gerçekleştirmede en büyük önderimiz ise bilgi olmalıdır. Bu bilgileri kullanan öğrenciler bilimi ve teknolojiyi kabul etmiş, edindiği bilgileri yaşamda karşılaştığı problemleri çözmede kullanabilen insanlar olmalıdır” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından öğrencilerin hazırladığı gösteriler sunuldu. Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut ve Belediye Başkanı Niyazi Vural tarafından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının zili çalındı.

Kaymakam Akbulut ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğretmen ve öğrencilere başarılı bir eğitim ve öğretim yılı temennisinde bulundular.

İlköğretim Haftası etkinliğine Kaymakam Hasan Akbulut, Belediye Başkanı Niyazi Vural, İlçe Emniyet Müdürü Asım Kayacı, İlçe Jandarma Komutanı Ali Çolak, Milli Eğitim Müdürü Ziya Kocakaplan, Okul Müdürleri, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=