İLK KEZ KARTPOSTAL GÖNDERDİLER

Çivril’de öğretmenleriyle birlikte PTT Şubesine gelen öğrenciler teknoloji karşısında unutulmaya yüz tutan yılbaşı kartpostallarını zarflara koyarak sevdiklerine yolladı.

İLK KEZ KARTPOSTAL GÖNDERDİLER
Yazar : Tarih : Okunma : 404 views Yorum Yap

İsmail Özcan ilköğretim okulu 3A sınıfı öğrencileri hazırladıkları kartpostalları ailelerine, akrabalarına, sevdiklerine ve arkadaşlarına göndererek sürpriz yaptılar. Öğretmenleri Ayşegül Dağtekin ile birlikte PTT şubesine gelen öğrenciler sevdiklerine ilk kez bir kartpostal göndermenin mutluluğunu yaşadı.

Mektup, tebrik kartı ve kartpostalların teknolojiye yenik düşerek unutulmaya yüz tuttuğunu ifade eden Ayşegül Dağtekin, “Bilgisayarların ve ardından cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla birlikte eski haberleşme yöntemleri artık kullanılmaz duruma geldi. Günümüzde elektronik postalar, cep telefonları ile sosyal medya mesajları mektup, tebrik kartı ve kartpostalların yerini aldı. Yılbaşı, bayram gibi özel günlerde duyguların ifade edildiği mektuplar, birbirinden güzel kartpostalların kullanımı yok denecek kadar azaldı. Postacı yolu gözlenen eski günleri, adına yazılmış özel bir mektubun, bir kartın ne derece önemli olduğunu, o anki yaşanan duyguları anlatmaya çalıştık. Öğrencilerin bu güzelliklerden mahrum kalmamasını istedik.  Bu yılbaşında İsmail Özcan İlköğretim Okulu 3A sınıfı öğrencilerimizle birlikte teknoloji karşısında yenik düşen bir alışkanlığı yeniden canlandırmak için sevdiklerimize kartpostal gönderdik.” Dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=