HEM SEÇİM ÇALIŞMASINA KATILDI HEM GELENEKLERİNİ YAŞADI

Denizli’nin Çivrilli Milletvekili Yasin Öztürk seçim çalışması için geldiği memleketinde Hıdırellez şenliklerine katıldı.

HEM SEÇİM ÇALIŞMASINA KATILDI HEM GELENEKLERİNİ YAŞADI
Yazar : Tarih : Okunma : 247 views Yorum Yap

Denizli’nin Çivrilli Milletvekili Yasin Öztürk seçim çalışması için geldiği memleketinde Hıdırellez şenliklerine katıldı.

Çivril programına Tokça köyünden başlayan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk şenliğin yapılması ve geleneğin yaşatılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek Hıdırellez vesilesiyle ülkenin huzur ve mutluluk içinde olmasını diledi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Koray Eren ve parti yöneticileri ile seçim çalışmalarına katılan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, gezi kapsamında Tokça Hıdırellez Şenliklerine katıldı. Köylüler ve şenliğe katılanlarla tek tek sohbet eden Öztürk, tokça muhtarı ve Tokça halkını kutlayarak şenliğe verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Geleneklerin toplumun dayanışma kültürünü canlı tuttuğunu ifade eden Yasin Öztürk “bugün Tokça mahallemizdeyiz, Türklerin ilk yerleştiği bölgelerden olan Tokça köyümüzde asırlardır sürdürülen Hıdırellez şenliklerine katıldık. Bu tür gelenek ve ananelerin yaşatılması çok önemli. Bu gelenekler nereden geldiğimizi nereye gitmemiz gerektiğini gösteren yol çizgileridir. Bu tür gelenekler toplumu ayakta tutan birlik duygusunu pekiştiren, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşmayı öğreten faaliyetlerdir. Onun için bu şenliğin yapılmasında emeği geçenlere, yaşatılmasına destek verenlere, uzaktan yakından gelenlere tek tek teşekkür ederim” dedi.

Tokça Hıdırellez şenliklerindeki programın ardından mahalle gezilerine devam eden Yasin Öztürk 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28’inci dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Çivrillilerden destek istedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=