HALK EĞİTİM MERKEZİNDE DEPREM ÇOCUKLARI İÇİN OYUNCAK YAPILIYOR

Çivrilli gönüllü kursiyerler depremzede çocuklar için Amugurimi oyun arkadaşı yapıyor.

HALK EĞİTİM MERKEZİNDE DEPREM ÇOCUKLARI İÇİN OYUNCAK YAPILIYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 230 views Yorum Yap

Çivrilli gönüllü kursiyerler depremzede çocuklar için Amugurimi oyun arkadaşı yapıyor. Kursta görev yapan usta öğretici ve kursiyerler depremden etkilenen çocukların normal yaşama daha çabuk dönmesi ve travmalarını hafifletmek için harekete geçti.

Çivril Halk Eğitim Merkezi usta öğretici ve kursiyerleri, çeşitli hayvan ve karakterlerin figürlerinden el emeğiyle hazırladıkları oyuncakları deprem bölgesine göndererek, çocukların yüzünü güldürmek istiyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerdeki aileler için daha önce kıyafet, nevresim takımı, yastık kılıfı gibi gündelik tekstil ürünü diken Çivril Halk Eğitim Merkezi, deprem bölgesinde yaşayan çocuklar için oyuncak yapıyor. Deprem bölgesi için başlatılan yardım ve dayanışma kampanyasına erzak, kıyafet ve ev eşyası dikimi yaparak büyük destek veren Çivril Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü, çocuklar için de harekete geçerek farklı ebat ve renklerde çeşitli figürlerden oluşan oyuncaklar hazırlamaya başladı. Depremden etkilenen çocukları bir nebze olsun mutlu etmeye çalıştıklarını belirten kursiyerler  “Arkadaşlarımızla çocuklar için doğal oyuncaklar yapıyoruz. Deprem bölgesindeki çocukların yüzleri gülsün, mutlu olsunlar. Bir nebze de olsa yaşadıklarını unutturabilirsek ne mutlu bize. İnşallah bu oyuncakları aldıklarında mutlu olurlar” dediler.

Kurs bünyesinde hazırlanan giyim, ev tekstili ve oyuncakların  deprem bölgesine gönderilmeye devam edeceği belirtildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=