HALİL ERTUĞRUL, “SEÇİMLERE HAZIRIZ”

Ak Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul görevde bulunduğu son iki yılda yapılan çalışmaları Genç Çivril Gazetesi’ne anlattı.

Yazar : Tarih : Okunma : 583 views Yorum Yap

Genç Çivril Gazetesi’nin sorularını cevaplayarak Çivril’de yapılan ve yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi.  İlk yılın pandemi nedeni ile boşa geçtiğini kaydeden Halil Ertuğrul son bir yılda önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti.

Yönetimini oluşturduktan sonra sahalara inerek çalışmalara başladıklarını kaydeden Ertuğrul; “Büyükşehir belediyemiz ve Çivril Belediyemizle çalışmalarımız devam ediyor. Zaten Çivril için en büyük projelerden bir tanesi doğalgazdı. Bunun çalışmaları da başladı. Onun için sevinçli ve mutluyuz. Vatandaşlarımız da aynı şekilde mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Bazı mahallelerimizde doğalgazı kullanmaya başladı. Kullanan kişilerle de hasbıhal ettik ve doğalgazın kolaylığını ifade ettiler. Doğalgaz Çivril için nimet oldu.”dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR ÇİVRİL’DE TAM GAZ ÇALIŞIYOR

Büyük projelerden bir tanesi olan millet bahçesinin de yapımına başlandığını beliren Ertuğrul; “En büyük projelerimizden olan millet bahçemiz başladı. Yaklaşık 7-8 ay sonra tamamlanacak. Büyükşehir belediyemizin yaptığı projeler devam ediyor. Yol çalışmaları başta olmak üzere Irgıllı Mahallemiz ’de 115 bin metre kare parke taşı döşendi. Büyükşehir belediyemiz Cabar Şehitliğimizi yaptı. Mahalleler arasında asfalt çalışmalarını tamamladı. Osman Zolan başkanımıza buradan çok teşekkür etmek istiyorum. Büyükşehrimiz tam gaz çalışmaya devam ediyor.” İfadelerini kullandı.

DİNAR YOLU YAPILACAK

Yapımı duran Dinar karayolunun yapımı devam eden Şehit Kudret Çalık Bulvarının yüklenici firması tarafından yapılacağını kaydeden Halil Ertuğrul, “İğdir kavşağından Işıklı kavşağına kadar olan bölünmüş yol tamamlandı. Şuan kaldırım taşları yapılıyor ve ulaşıma açıldı. Işıklıya kadar olan bölümün de çift bölünmüş yol olsun diye müracaatlarımızı yaptık. Dinara kadar olan yolumuz da sıcak asfalt olacak.”dedi.

ADLİYE BİNASI AKPINAR MAHALLESİNE YAPILACAK

Önceki dönem projelerinden olan adliye binasının ihale aşamasında olduğunu kaydeden Ertuğrul, “Adliye binamızın yeri Akpınar Mahallesinde.  Bakanlığımızın bununla ilgili çalışması devam ediyor. En kısa zamanda binamız tamamlanıp adliye Akpınar Mahallesine taşınacak. Hükümet binamızın da yenileme projeleri devam ediyor. Belediye, hükümet konağı ve polis karakolu aynı bahçede olmak üzere yeni bir planlama yapılıyor. Burası da en kısa zamanda faaliyete geçecek.”dedi.

BASINÇLI SULAMAYA GEÇİLECEK

Çivril’de basınçlı sulamaya geçileceğini ifade eden Ertuğrul, “Seneye basınçlı sulamaya geçecek olan Işıklı ve Gümüşsu’nun ihalesi yapıldı. Biz istiyoruz ki memleketimizde basınçlı sulamaya geçmedik hiçbir toprağımız kalmasın. Ancak bu şekilde gölümüzün suyu bize yeter.” Dedi.

Bir süre önce kapatılan cezaevinin akıbeti ve hastanede eksik branş doktorları ile ilgili sorulara da yanıt veren Ertuğrul, “Cezaevinde çalışan personelimizde bu konuyla ilgili sıkıntılarını bize iletti. Denizli merkeze gidip geldiği için çektikleri zorluğu bize anlattılar. Biz de gerekli yerlere başvurumuzu yaptık.  Yeterli metrekare yeni arazi arayışımız sürüyor.

Değişen yeni hastane yönetimi yeni kadrolarını oluşturdu. Eksik olan kadrolar en kısa zamanda tamamlanacak.”ifadelerini kullandı.

Dört yıllık ziraat fakültesinin açılamasının pandemi nedeni ile aksadığını belirten Ertuğrul bu yönde de çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

ÇİVRİL EGE’NİN İNCİSİ OLDU

Son olarak Ak Parti Çivril ilçe Başkanı Halil Ertuğrul şunları kaydetti, “Kendimde Çivril’in bir evladı olarak burada doğduk büyüdük. 20 yıl veya 10 yıl öncesine bakıyoruz. Çivril’imiz şu an diğer ilçelere nazaran belli bir seviyeye geldi. Osman Zolan başkanımız Çivril, Ege’nin incisi olacak demişti. Şu anda gerçek anlamda Çivril’imiz Ege’nin incisi oldu. Çivrilde olması gereken ne varsa bizim dönemimizde oldu.

SEÇİMLERDE VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLECEK

Seçimlerde Niyazi Vural başkanımızın dağıtmış olduğu kitapçıkta yer alan projelerin tamamı yapılacak. Niyazi başkanımız da elinden geleni yapıyor.  O projelerin hayata geçmesi için gerek Ankara da gerek Denizli de yazışmalarımızı yapıyoruz. Bu projelerde önümüzdeki süreçte hepsi faaliyete geçecek bundan bir şüpheniz olmasın. Kitapçıktaki en büyük vaatlerimizden bir tanesi organize sanayiydi ve bunun için geçtiğimiz günlerde bir imza toplandı. Organize sanayi bizim için önemli bir proje. Bunun gibi irili ufaklı ne kadar projemiz varsa Çivril belediye Başkanımız Niyazi Vural ile birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum. Önümüzdeki 2023 seçimleri için de Ak Parti ailesi olarak hepimiz hazırız. Projelerimizi hazırlayıp 2024 seçimlerine de en güzel şekilde gireceğimize inanıyorum.”

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=