Ömer Köseoğlu

DÜŞMANLIKLAR

DÜŞMANLIKLAR

Merhaba Ekonominin giderek insanları zorladığı bir dönemde, siyasi yazılar pek okunmuyor. Geçim derdinin, yaşam zorluğunun toplumun dengesini bozduğu, sağduyunun kaybolduğu ve giderek kutuplaşmanın kurumları, bireyleri sardığını görmek zor değil. Yaratılan yapay..
BİLİM VE SİYASETÇİ

BİLİM VE SİYASETÇİ

Merhaba Güzel bir söz; ”bilim, itaatsiz olana ihtiyaç duyar”.Bilim insanı,özgürlüğüne düşkün,bağımsız düşünen,yazan,konuşan,eleştirel bir yapıya sahip,güç odaklarına mesafeli,onların uydusu,maşası olmayan bir  yapıda olmalıdır.Aksi halde,bundan hem bilim hem de toplum zarar görür...
CAHİL CÜRETİ SERGİLİYORLAR

CAHİL CÜRETİ SERGİLİYORLAR

Merhaba, Yazılarımı gazetenin baskıya verilmesinden en az bir hafta öncesinde yazıyorum. Siz okumaya başladığınızda seçtiğim konu belki de çoktan güncelliğini yitirmiş oluyor. Ülke de gündem öylesine hızlı değişiyor ki!..
EL ELE VERME GÜNÜ DEĞİL Mİ BUGÜN?

EL ELE VERME GÜNÜ DEĞİL Mİ BUGÜN?

Merhaba Geçen hafta yazımı gazeteye teslim edince biraz yönetici arkadaşlarla konuştuk. Ben genel konular üzerinde, bağımsızlık, laiklik, milliyetçilik, ekonomi, dış politika, göçler gibi konuları işlemek istediğimi söyleyince, bana önerileri; yerel sorunların..
ULUS DEVLETİ OLABİLMEK

ULUS DEVLETİ OLABİLMEK

Merhaba Genç Çivril gazetesinde ki son yazımdan bu yana bir yılı aşkın bir süre geçmiş.Sanırım dünyayı saran virüs tehlikesi o günden bu güne geçen  sürede, hepimizi  ve  alışkanlıklarımızı değiştirdi.Ben,her hafta olamasa..
 width=