Ömer Köseoğlu

YILLAR GEÇİYOR.

YILLAR GEÇİYOR.

1970 yıllar, coğrafya dersindeyiz. Bana Çivril in nüfusunu sordu öğretmen. Merkez nüfusu biliyordum ama köyleriyle olanını, hayır.66 bin küsurmuş. Sanırım şimdilerde 61 bin civarı. O günden bugüne ülke nüfusu neredeyse..
MASAL

MASAL

Yeni yılın ilk günü bugün. Gazetede ki yazımı hep birkaç gün öncesinden hazırlıyorum. Hafta içi yoğun oluyor zira. Öncelikle, yeni yılda hepimizin sağlıklı, mutlu ve huzur içinde, sevdiklerimizle beraber güzel..
EKONOMİ

EKONOMİ

Son aylarda herkesin gözü kulağı ekranlarda, haberlerde. Enflasyon ve yükselen fiyatlar, döviz kurları, altın fiyatı belki de hiç bu kadar toplumun gündeminde olmamıştı. Şaşkın, ürkek, endişeli bir bekleyiş hâkim her..
Sürücü!

Sürücü!

Yıllar önceydi. Sanırım 1995-96 lı yıllar. Bir cumartesi sabahı Çivril garajından İzmir e gitmek üzere otobüse bindim. Yerim, tam şoförün arkası, yanımda biraz kilolu iri yarı tanıdık bir ağabey. Daha..
AYAR ÜSTÜNE AYAR!

AYAR ÜSTÜNE AYAR!

Başlığı bir gazetecinin yazısından aldım. Bir kaç gün öncesi yapılan meclis toplantısında CHP li meclis üyelerine atfen yazmış. Sözlük,deyimin farklı hallerini yazıyor. İlgimi çeken,  yaygınca kullanılan “ayağını denk al” ,ya..
Merhaba

Merhaba

Bu hafta farklı bir konuyu ele almak istiyordum, ancak geçenlerde gazetede okuduğum bir yazı son günlerde yaşadığımız ekonomik gelişmelerin bir özeti gibiydi, kısaltarak paylaşayım istedim...
Merhaba

Merhaba

Son günlerde hepimizin gündemi ekonomi oldu. Diplomalı, diplomasız! Onca kişi gazete köşelerinde yorum yapıyor. Eh, bende katılayım kervana…..
Merhaba

Merhaba

Geçen perşembe günü sanki tüm ülke nefesini tuttu, Merkez Bankasının alacağı faiz kararına kilitlendi. Bir kaç gün öncesinden hareketlenen döviz kuru, yükseldi, yükseldi, faizin 1 puan daha düşürülmesiyle, 1 euro..
Merhaba

Merhaba

Şu sıralar mahalle ziyaretleri yapıyorum. Genelde geceleri çıkabiliyorum. Kahvelerde,  özellikle gençleri arayıp buluyor onları dinlemek istiyorum...
Merhaba

Merhaba

Bir kaç gün öncesi... Eczanedeyim, yaşlıca bir hasta “cesaretim yok” dedi. Nedir, niçin sorusuna çocukluğundan bu yana bisiklete binerim, şehir içinde, ana cadde beni korkutuyor, hep ara yollardan geliyorum çarşıya..
 width=