Yazarlar

ONUR MU? PARA MI?

ONUR MU? PARA MI?

Hindistan'ın İngilizler tarafından işgal edildiği yıllarda bir İngiliz subayı hiçbir neden olmaksızın bir Hintliye sertçe bir tokat atar. Hintli adam da Subayın yüzüne bir yumruk atar ve subayı yere serer...
TÜRK OLMAK!

TÜRK OLMAK!

Ülke dışındayım. Yıl, 1986. Sofrada altı kişiyiz. Tek yabancı benim. Özal’la, Türkiye yurt dışında daha bir konuşuluyor, insanlar meraklı. Liberal ekonominin politikaları dışa açılımı hızlandırınca, sofrada soruyorlar, Türkiye soykırım için..
KASTEN YARALAMA SUÇU

KASTEN YARALAMA SUÇU

Kasten yaralama suçu, Kanundaki karşılığı itibariyle; başkasının vücuduna acı vermek veya sağlığının yada algılama yeteneğinin bozulmasına neden olmak şeklinde tanımlanmıştır. Bu haliyle kanunda öngörülen ceza ise bir yıl ile üç..
ORUÇMUSUN?

ORUÇMUSUN?

Bir Ramazan günü III. Mustafa'nın veziri Koca Ragıp Paşa'nın konağında oruç üzerine yapılan sohbet esnasında Ragıp Paşa Şair Haşmet'e hitaben: Senin de borcun var mı Haşmet diye sorar? Evet, efendim,..
EMZİRME DÖNEMİNDE KİLO VEREBİLİR MİYİM

EMZİRME DÖNEMİNDE KİLO VEREBİLİR MİYİM

Vücudunuzda, emzirmeye hazırlanmanıza yardımcı olmak için hamilelik sırasında yağ depolarınızın olması normaldir. Bebeğinizi emzirmek, bu yağ depolarını süt yapmak için enerjiye dönüştürmeye yardımcı olacaktır ve siz zaten emzirme ile beraber..
DAĞLAR…

DAĞLAR…

Onca konu var, öncelikli yazmam gereken. Ukrayna-Rusya savaşının ekonomimize etkileri, Man adası belgelerinin doğruluğunun onaylayan Yargıtay kararı, sayıları 10 milyona yaklaştığı söylenen sığınmacıların ülkeye verdiği sıkıntılar ve gelecekte yaratacakları tehlikeler,..
YÖREMİZE AİT ANONİM TÜRKÜLER

YÖREMİZE AİT ANONİM TÜRKÜLER

1990’larda yöremizdeki kadınların her akşam bir evde buluşup bir araya gelerek, dümbekler (tef, delbek) eşliğinde türküler söylediği ve halk oyunları oynadığı zamanları yaşamıştım...
KİRA İLİŞKİSİ VE KİRA ALACAĞI

KİRA İLİŞKİSİ VE KİRA ALACAĞI

Kira sözleşmesi, kiraya verenin bir şeyin kullanılmasını veya kullanmayla birlikte ondan yararlanılmasını kiracıya bırakmayı, kiracının da buna karşılık kararlaştırılan kira bedelini ödemeyi üstlendiği sözleşmedir. Kira sözleşmesi, belirli bir süreli olabileceği..
 width=