Yazarlar

ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ

ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ

Çift ve Evlilik Terapisi, evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir terapi modelidir. Bu terapide, çiftler arasında terapist tarafından yönlendirilen konuşmalara yer verilir...
AYRIŞTIK!

AYRIŞTIK!

Adamın biri, bisikletle Türkiye’den İran’a geçiyormuş, selesinde kocaman bir torba. Gümrük görevlisi şüphelenmiş haliyle, “Aç torbayı” demiş, açmış, kum çıkmış. 2 gün sonra, aynı adam ıslık çala çala gelmiş sınır..
Rapor Parasında Bilinmesi Gerekenler

Rapor Parasında Bilinmesi Gerekenler

Sigortalıların hastalanması, iş kazası geçirmesi, meslek hastalığına maruz kalması veya analık hallerinde istirahat raporu almaları çalışma hayatında sıkça karşılaşılan bir durum. Sosyal güvenlik uygulamalarında, özellikle kısa vadeli sigorta hükümlerinde istirahat..
PARA

PARA

Dünyada 1971 yılından beri para kullanılmıyor. Evet, doğru okudunuz..! Siz sadece elinizdeki kağıtların para olduğuna inandırıldınız ama değil. ..
DOĞAY

DOĞAY

Uzaklardan dış kapı ziline benzeyen bir ses gelince, yanımda oturan annem odadan çıkıp biraz sonra geri geldi. Geri geldiğinde elinde bir zarf tutuyordu. Zarfı açtı; zarfın içinden çıkan resimsiz kimliğin..
KAHPE İÇERİDE İSE

KAHPE İÇERİDE İSE

Allah'a inanıyorsan "Öte Taraf" dedikleri yerde Allah'ına kavuşacaksın, yok inanmıyorsan belki hiç beklemediğin bir sürprizle karşılaşacaksın. Allah yarattığı her kuluna akıl fikir vermiş, benim kimseye herhangi bir şey verebilecek kapasitem..
AMBİVALANS NEDİR?

AMBİVALANS NEDİR?

Bizim için çok önemli, çok sevdiğimiz ve değer verdiğimiz birisi ve bu kişiye bu duyguların yanı sıra hissettiğimiz ve engelleyemediğimiz öfke… Yaşadığımız en büyük çatışmalardan bir tanesi, bir kişiye karşı..
 width=