Sağlık

HEIMLICH MANEVRASI HAYAT KURTARABİLİR

HEIMLICH MANEVRASI HAYAT KURTARABİLİR

Son dönemlerde sık sık gündeme gelen Heimlich manevrası ABD’li hekim Henry Heimlich tarafından 1970’lerde tanımlanmıştır. Bu manevra ile solunum yoluna kaçan yabancı cisimlerin çıkartılması ve hastanın hayatının kurtarılması amaçlanır. Pamukkale..
EMİRHİSAR KASABASI – 2

EMİRHİSAR KASABASI – 2

EMİRCİK KÖYÜ Emir: Buyruk, komut. Emir: Müslüman ülkelerde bir kavim, şehir veya ülkenin başı. Emir Eri: Subayların kıt’a veya daire dışında buyruklarında bulunan er. Emir Subayı: Yüksek rütbeli komutanların emrine..
İÇİMİZDEN BİRİ              ALİ DUZCU

İÇİMİZDEN BİRİ ALİ DUZCU

İçimizden biri Köşemizin bu haftaki konuğu Kızılcasöğüt Mahallesi muhtar adayı Ali Duzcu oluyor. 1980 yılında Kızılcasöğüt Mahallesinde dünyaya gelen Ali Duzcu ilkokulu Kızılcasöğüt İlkokulunda okudu. Orta ve Lise eğitimini Çivril..
YÖRÜK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR

YÖRÜK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR

Çivril’de Yörüklüğü ve kültürünü tanıtmak için Çivril Yörük Türkman Derneği kuruldu. Çivril balık pazarı yanına kurdukları kıl çadırda konuklarını ağırlayan dernek üyeleri Yörük kültürünü canlı olarak yeni nesillere aktarıyorlar. Dernek..
EMİRHİSAR MAHALLESİ 1

EMİRHİSAR MAHALLESİ 1

Emirhisar Kasabası Çivril Ovası’nın kuzey doğusunda kurulmuş olup, ilçe merkezine 5 km uzaklıktadır. Bir ova yerleşmesi olmasına rağmen kasaba arazisinde fazla sayıda höyük ve tümülüslerden oluşan yapay tepelere rastlamak mümkündür...
İÇİMİZDEN BİRİ ŞENOL DUZCU

İÇİMİZDEN BİRİ ŞENOL DUZCU

İçimizden Biri Köşemizin bu haftaki konuğu Çayır Mahallesi Muhtar Adayı Şenol Duzcu oluyor.1962 yılında Çivril’in Kocayaka Mahallesinde dünyaya gelen Şenol Duzcu ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı.Eski Çivril Sanayisinde çocuk..
 width=