Kerime Demirel

EYVAH GRİP !

EYVAH GRİP !

Bağışıklık sistemimizin oldukça etkilendiği kışa geçiş yaptığımız bu günlerinde soğuk algınlığı ve grip salgınlarıile birlikte enfeksiyon hastalıklarının da arttığı bilinmektedir. ..
K VİTAMİNİ

K VİTAMİNİ

Lifli yeşil sebzelerde, özellikle brokoli ve brüksel lahanasında bol miktarda bulunan K vitamini farklı formlara sahip bir vitamindir. Yağda çözünebilen, esansiyel K vitamini vücudun kanın pıhtılaşmasında görev alan bazı proteinleri..
A VİTAMİNİ

A VİTAMİNİ

Büyüme, üreme, kemik ve diş gelişimi için olmazsa olmaz olan A vitamini vücudumuz için vazgeçilmezdir. Hayvansal kaynaklarda retinol, bitkisel kaynaklarda karoten formunda bulunur ve yağda eriyen bir vitamindir. Isıya ve..
DOĞRU ZANNEDİYORSUNUZ AMA YA YANLIŞSA ?

DOĞRU ZANNEDİYORSUNUZ AMA YA YANLIŞSA ?

Yeterli ve dengeli beslenme sağlıklı yaşamın temelidir.Ve beslenme ile ilgili bilgilere doğru kaynaklardan ulaşılmalıdır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi, sosyal medya kullanımının yaygınlaşması, beslenmenin hayatımızda büyük bir yere sahip olmasından dolayı insanların..
EKMEKSİZ DİYETLER

EKMEKSİZ DİYETLER

Karbonhidratları daha az tüketmek kilo vermek isteyenlerin genelde ilk aklına gelen çözümdür. Son yıllarda da düşük karbonhidratlı diyet modası bu noktada gittikçe popüler hale geliyor. Ancak dengeli beslenme programı içinde..
 width=