Engin Dutar

PARA

PARA

Dünyada 1971 yılından beri para kullanılmıyor. Evet, doğru okudunuz..! Siz sadece elinizdeki kağıtların para olduğuna inandırıldınız ama değil. ..
BRAESS PARADOKSU

BRAESS PARADOKSU

1968’de Alman matematikçi Dietrich Braess, ağ bağlantılı sistemlerin sağduyuya meydan okuyan garip bir özelliğini keşfetti. Dr. Braess trafik akışını incelerken bazı durumlarda araba akışının sıkışık olduğunda, yeni yolların eklenmesinin tıkanıklığı..
Kurabiye Canavarı Deneyi

Kurabiye Canavarı Deneyi

Gücün İnsanı Bozacağına Dair Düşündürücü Bir Sonuç Veren Kurabiye Canavarı Deneyi. 1998 tarihli kurabiye canavarı deneyi, henüz üzerinde tam olarak uzlaşılmamış olsa da düşündürücü sonuçlar vermesi nedeniyle öğrenmeye değer bir..
RİSK YÖNETİMİ UZMANI

RİSK YÖNETİMİ UZMANI

Firmaların başarılı olmak, büyüme sağlamak ve her zaman bir adım ileri gidebilmek için atmaları gereken bazı adımlar bulunur. Bu adımlar ise bünyesinde bazı riskler barındırır. İşte söz konusu risklerin farkında..
GELECEĞİN POPÜLER MESLEKLERİ

GELECEĞİN POPÜLER MESLEKLERİ

5- Yazılım ve Uygulama Geliştirme Uzmanı Günlük hayatımızın her alanında hâkimiyet kuran internet ve teknoloji ile birlikte, bütün işlemlerin çeşitli cihazlar üzerinden yerine getirilmesi mümkün hale gelmiştir...
 width=