Engin Dutar

BLUETOOTH NEDİR

BLUETOOTH NEDİR

Bluetooth adı, milattan sonra 940 ve 981 yılları arasında yaşamış olan, Danimarka kralı Harald Blatand’dan (mavi diş) gelmektedir. Kral Blatand yönetimi süresince ülkesindeki insanların birbirleriyle konuşmalarını dolayısıyla yakınlaşmalarını sağlamıştır..
ÇALAR SAAT

ÇALAR SAAT

Bu durumu aslında siz de deneyimlemiş olabilirsiniz. Sabah 6: 30’da kalkmak için alarmı kurduğunuzda sabah 6: 28’de kendi kendinize uyandığınızı görürsünüz. O an için sizi şaşırtan bu deneyiminiz aslında tesadüf..
THEGENTLEMETRE

THEGENTLEMETRE

Bir Hafta Boyunca İnsan Taklidi Yapan Yapay Zeka Yakayı Ele Verdi “Thegentlemetre” kullanıcı adı ile bir hafta boyunca Reddit üzerinden çok çeşitli alanlarda yorumlar yapan, sorulara cevap veren, yaptığı yorumlar ile..
ARTIK CEHALET YASAK

ARTIK CEHALET YASAK

Bilgi çağında cehalet hiç bir şeyin bahanesi olamaz. Okuma yazma bilen her insan için bilgi birkaç tuş ötede. Artık kütüphaneye, üniversiteye, ansiklopedilere başvurmadan birçok konuda bilgi edinmenin yolları var...
KAPI ETKİSİ

KAPI ETKİSİ

Bir odadan başka bir odaya gidip ‘ben buraya neden gelmiştim’ diye kendinize sorduysanız, kapı etkisi ( The Doorway Effect) ile muhtemel siz de yüzleşmişsinizdir...
 width=