Engin Dutar

DAHA BÜYÜK APTAL TEORİSİ

DAHA BÜYÜK APTAL TEORİSİ

Günümüzde herkes kolay yoldan zengin olma derdinde. Bu nedenle bir çok kişi bunun için sahip olduğu her şeye riske atmaya eğimli gibi gözüküyor. “Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez” misali varını..
PARA

PARA

Dünyada 1971 yılından beri para kullanılmıyor. Evet, doğru okudunuz..! Siz sadece elinizdeki kağıtların para olduğuna inandırıldınız ama değil. ..
BRAESS PARADOKSU

BRAESS PARADOKSU

1968’de Alman matematikçi Dietrich Braess, ağ bağlantılı sistemlerin sağduyuya meydan okuyan garip bir özelliğini keşfetti. Dr. Braess trafik akışını incelerken bazı durumlarda araba akışının sıkışık olduğunda, yeni yolların eklenmesinin tıkanıklığı..
Kurabiye Canavarı Deneyi

Kurabiye Canavarı Deneyi

Gücün İnsanı Bozacağına Dair Düşündürücü Bir Sonuç Veren Kurabiye Canavarı Deneyi. 1998 tarihli kurabiye canavarı deneyi, henüz üzerinde tam olarak uzlaşılmamış olsa da düşündürücü sonuçlar vermesi nedeniyle öğrenmeye değer bir..
RİSK YÖNETİMİ UZMANI

RİSK YÖNETİMİ UZMANI

Firmaların başarılı olmak, büyüme sağlamak ve her zaman bir adım ileri gidebilmek için atmaları gereken bazı adımlar bulunur. Bu adımlar ise bünyesinde bazı riskler barındırır. İşte söz konusu risklerin farkında..
 width=