Asuman Kocakaplan

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRICI BESİNLER

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRICI BESİNLER

Anne sütü, bebeğin ilk 6 aylık döneminde psikolojik ve fizyolojik olarak ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilen,ayrıca anne ile bebek arasında bağın kurulmasında etkili sindirimi kolay doğal bir besindir...
EPİLEPSİ VE KETOJENİK DİYET

EPİLEPSİ VE KETOJENİK DİYET

Tarihi antik çağlara dayanan epilepsi ,  ‘ tutmak’ , ‘ ansızın yakalanmak ‘ anlamına gelmektedir. İlk kez Hipokrat tarafından beyin hastalığı olarak kabul edilen epilepsi,  değişik nedenlerle merkezi sinir sisteminde..
Gıda polisine’’ meydan okuma

Gıda polisine’’ meydan okuma

Sezgisel yemek, ‘’Gıda Polisi’’ni kafanızda daha düşük kalorili yiyeceklerin iyi olduğunu ve yağlı yiyeceklerin ise kötü olduğunu söyleyen sesler olarak tanımlar ve bunlardan kurtulmanız gerektiğini savunur.’’Gıda Polisi’'ni hayatınızdan uzaklaştırmak sezgisel..
SEZGİSEL BESLENME

SEZGİSEL BESLENME

Sezgisel beslenme(vücudunuzun ihtiyacı kadar besin tüketmek), klasik diyet döngüsünü kırmanıza ve gıda ile ilişkinizi iyileştirmenize yardımcı olan sağlık ve sağlıklı yaşam için diyet dışı bir yaklaşımdır...
Emzirme döneminde kilo verebilir miyim?

Emzirme döneminde kilo verebilir miyim?

Vücudunuzda, emzirmeye hazırlanmanıza yardımcı olmak için hamilelik sırasında yağ depolarınızın olması normaldir. Bebeğinizi emzirmek, bu yağ depolarını süt yapmak için enerjiye dönüştürmeye yardımcı olacaktır ve siz zaten emzirme ile beraber..
EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENME

EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENME

Anne sütü, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için ihtiyaç duyulan en önemli besin kaynağıdır.Bu nedenle uzmanlar bebeğin ilk 6 ay boyunca sadece anne sütüyle beslenmesini önermektedir.Ve 6 ay sonra anne..
 width=