Ahmet Yeğit

İZMİR GÜNLERİ

İZMİR GÜNLERİ

Bin dokuz yüz atmış altılı yılların yetmişli yıllara yakın olan yılları…İzmir’in en büyük, en tanınmış otelinde garson çırağı olarak çalışıyorum. O yıllar Öztürk Serengil’in zirvede olduğu yıllar…Anaadın mıı yaniii…..
ANAM VE BEN

ANAM VE BEN

Bizim koskoca köyün tamamı olmasa bile beni ayyaşın kumarbazın biri olarak bilir oysa beni ne kumar oynarken ne de yalpalayıp nara atarken bu köyde bir kişi bile görmemiştir. Şimdi içinizden..
GECENİN AYDINLIĞA SÖYLEYEMEDİKLERİ…

GECENİN AYDINLIĞA SÖYLEYEMEDİKLERİ…

Biraz ötemde yatan anamın yattığı divandan gelen kumaş hışırtıları, arkasından aralanan perdenin takılı olduğu metal askılıkta çıkardığı metalik ses üzerine yattığım yerden doğrulup anamın yattığı divana doğru baktım; anam yataktan..
SÖĞÜDÜN ALTINDA KALAN KARDEŞİM

SÖĞÜDÜN ALTINDA KALAN KARDEŞİM

Anamın “hadi kalk oğlum!” dediğinde birbirine yılan gibi sarmalanmış kirpiklerimi ayıramayıp “açcık da yaten ana!” deyip yüzümü öbür yana çevirdiysem de anam bırakmayıp üsteledi; “ hadi dedim ama!”. “öff ya,..
SALGIN GÜNLERİNDE BİR ÇİÇEK

SALGIN GÜNLERİNDE BİR ÇİÇEK

Gönlüm, yirmi dört kasım öğretmenler günü adına tüm öğretmenlere çiçek verebilmekten yana ama bu olanaksız…Ama hiçbir şey yapmıyor olmayı da içime sindiremeyip avluya çıkıp çiçeklerin arasına daldım; kasımpatı, nergis, aslan..
DENVER (3)

DENVER (3)

Ertesi günü Jim babası ile, ben Ann’le çıktım evden. İsteğim üzerine Ann beni kent merkezinde işlek caddelerin birinde bıraktı. ..
NEŞE ÖĞRETMEN

NEŞE ÖĞRETMEN

Mustafa kapıma dayanıp; haydi Trakya’ya gidiyoruz, yanına iki gün yetecek üst baş alman yeterli deyince; “niye, nereye…” soruları aklıma bile gelmeden apar topar arabaya bindim. ..
DENVER’ DE (2)

DENVER’ DE (2)

Jack bardağındaki cinle cebelleşirken ben mutfaktaki Ann’e kahvaltı hazırlığında yardıma gittim. Ben peynirli omletleri hazırladım, Ann de geri kalanları. Sofrayı beraber kurup yiyecekleri beraber masaya taşıdık. ..
 width=