Ahmet Yeğit

BÜYÜK AMCAM

BÜYÜK AMCAM

Bugün İzzetlerin evle Halil İbrahimlerin arasından daracık sokağın içine kıvrılıp sola senin ve dedemin evlerinizin olduğu boşluğa doğru saptım. ..
BENİM KİRACILAR (1)

BENİM KİRACILAR (1)

Karşıdan gören beni akıllı biri sanır oysa gerçek hiç de öyle değildir: hatta çoğu arkadaşım da bu yanılgıya düşerler, belki de düşmüyorlardır da beni sevdiklerinden gerçeği bilmezden geliyorlardır. ..
BENİM KİRACILAR

BENİM KİRACILAR

Antalya’nın ilk beş yıldızlı otelinde yiyecek içecek müdürlüğüne bağlı servislerden birinde şef olarak çalışıyorum. Bana bağlı otuz kadar eleman var. Servis otobüslerinin ön koltuklarına genelde çalışanlar oturmazlar. Şefler,, müdürler otursunlar..
BABAMIN SON İSTEKLERİNDEN BİRİ

BABAMIN SON İSTEKLERİNDEN BİRİ

Babam uzunca yıllar, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının, ülke büyükbaş hayvancılığını iyileştirme projesi kapsamında köylerde oluşturulan ilçe Ziraat Odaları’na bağlı “damızlık boğa” uygulamasında ‘bakıcı’ olarak çalıştı. Ve oradan da..
SENİ ÖZLEDİM

SENİ ÖZLEDİM

Ben bugünlerde iyice şaşanlayıp iyice bir şaşkın oldum; ayı, günü unutalı çok oldu. Hatta bazı anlar uyandığımda geceden yatıp da sabah mı oldu, yoksa gündüz yattığım yerde uyuya kaldım da..
SELİM HOCA

SELİM HOCA

Selim Hoca. Çivril'den motosikletiyle köye gelir. Arkasında eşi Fatma . Köyde oyalanmayıp doğru kumlukdaki bağlarına giderler. Bağda yapılacak iş çaktur; otları çapalanacak, asmaların dipleri onarılacak falan.....
BABASININ ÖCÜ

BABASININ ÖCÜ

Arkasından hem ateş edip hem yakalamaya çalışan kanlıları; deli Ümmetlerin Nazım ve Nurettin’i geride bırakıp biraz ilersindeki kayalıklara ulaşabilmek için can havliyle koşuyor bir yandan da “ Ah benim akılsız..
 width=