Ahmet Yeğit

DOĞAY

DOĞAY

Uzaklardan dış kapı ziline benzeyen bir ses gelince, yanımda oturan annem odadan çıkıp biraz sonra geri geldi. Geri geldiğinde elinde bir zarf tutuyordu. Zarfı açtı; zarfın içinden çıkan resimsiz kimliğin..
BİZİM İLÇEDE İMAMIN BİRİ

BİZİM İLÇEDE İMAMIN BİRİ

Bizim İlçenin Uzunsöğüt camisine imam olarak atanan Şerafettin Haksever, camiye pek de uzak olmayan bir ev tutar. Akşam namazı sonrası, evine giderken bakar sağ yan komşusu mangalı yakmış, rakıyı açmış..
ÇOK UZUN BİR GÜN

ÇOK UZUN BİR GÜN

06.20 ye kurulu saat zırlayınca; önce duymazdan gelip kımıldamaksızın öylece uyandığı şekilde durdu, sonra hafiften doğrulup yatakta köprü kurdu  bir anlık, daha sonra da dirseği üzerinde doğrulup yataktan sıyrıldı...
BİR AV ÖYKÜSÜ

BİR AV ÖYKÜSÜ

Babamın Deli Mahmut lakaplı uzaktan akrabasının oğlu sağlıkçı Osman, köyümüzün ilk üç Sağlık Koleji mezunlarından olup en ünlü sünnetçilerindendir… Laf aramızda öbür sağlıkçılar kendilerine güvenemediklerinden kardeşlerinin sünnetlerini sağlıkçı Osman’a yaptırmışlardır…..
DÜN

DÜN

Dün 06 28 e kurmuş olduğum saat tınlayınca; bir süre duymazdan geldim…ama saat dediğim dedik ti ve tınlayıp duruyordu. Akşamdan kalma olmanın, yeterince dinlememiş ve uykusunu almamış olmanın ağırlığında hiç..
DAMIZLIK HOROZ

DAMIZLIK HOROZ

Hatça, derin soluklarla uyumakta olan kocası Kasap Süleyman’ın yattığı döşekten usulca sıyrılıp kalktığında oda oldukça karanlık ve serindi..
 width=