Adnan Doğan

YANDIM ALİ

YANDIM ALİ

Bir insanın unutamayacağım bir söz ya da farklı bir davranış sergilemesi lazım ki, uzun yıllar hafızamda kalsın. Arkadaşlarla birlikte yemekteyiz, tanımadıklarım da var. Arkadaşların arkadaşları da gelmişler, nasılsa zamanla tanışırız..
ALDATAN İNSANLAR

ALDATAN İNSANLAR

Bir insan, neden aldatır? Kesinlikle bilmiyorum, bildiğim bir konu değil. Psikolojik mi, sosyolojik mi, ekonomik mi? Ortam ve şartlar gereği mi ya da karakter meselesi mi? Bilmiyorum. ..
ÖNCE SAYGI

ÖNCE SAYGI

Tanıdığım ve sevdiğim bir arkadaş trafik kazası geçirmiş ve hiç kimse nasıl bir kaza geçirdiğini bilmiyor. Kendisi yoğun bakımda ve Antalya'da. İki ya da üç güne bir refakatçisinin cep telefonunu..
GERİTLİ MUAMMER HOCA

GERİTLİ MUAMMER HOCA

Geçmiş yıllarda, ya bir yerde okudum ya da duydum. Şöyle diyordu: “Ne kadar yaşadığın önemli değil, önemli olan nasıl yaşadığın.” Tarihte iz bırakanlar var, asırlar geçse de unutulmayan. Bir de..
BABAMIN ÖĞRENCİLERİ (2)

BABAMIN ÖĞRENCİLERİ (2)

Rahmetli babamın öğrencilerinden dinlediğim kadarı ile babam çok sert bir adammış. Eğitimde bu kadar sert olmayı anlayamıyorum. Anlatılan o kadar çok şey var ki, burada hepsini yazamıyorum. ..
BABAMIN ÖĞRENCİLERİ (1)

BABAMIN ÖĞRENCİLERİ (1)

İlk yazdığım “Haydanlı” adlı kitap da anlatıp yazdığım gibi rahmetli babamın Isparta Gönen Köy Enstitülü “Haydanlı Eğitmen” olduğunu babam rahmetli olduktan sonra öğrendim. Biraz da kızdım kendime. İnsan çocukken ya..
OLUR İNŞALLAH

OLUR İNŞALLAH

Bir arkadaşım yaşadığı bir olayı anlattı, kendisine çok iyi geldiğini söyledi. Ve sordu, "Senin için de iyi olur, ister misin?" Ben de, "Olur İnşa Allah" dedim. "Sen böyle diyorsan, bu..
SAKAR GELİN ADAYI (2)

SAKAR GELİN ADAYI (2)

Salonun en güzel oturma grubuna bizi oturttular. Salon dediğin de ortada bir kırma kapı var, açılınca diğer oda ile büyüyor. Maşallah Şakire’de hısım akrabaları yetmiyormuş gibi mahalledeki arkadaş kızlarını da..
 width=