Adnan Doğan

HAYDANLI CEMAATI

HAYDANLI CEMAATI

Anadolu'daki Yörük Aşiretleri içinde ayrı  bir özelliği olan aşirettir. aşiretlerle ilgili vergi ve iskan kayıt defterlerinde Alanya, Tarsus, Gülnar, Mut civarlarında yaşayan Yörük Aşireti olarak gösterilir...
SUYU ARAYAN AŞİRET HAYDANLI 103

SUYU ARAYAN AŞİRET HAYDANLI 103

İnsanlar fani, dünyanın kuralları var. Gelen gidiyor, çocuklar büyüyor, gençler yaşlanıyor ve zamanı gelince de ölüyor. İnsanoğlu toprağın üstünde yaşarken gün geliyor, toprağın altına giriyor. Toprağın altı, bazıları için öte..
YURDUM İNSANI 

YURDUM İNSANI 

Sabahları doğan güneş akşamları batıyor ya, işte öyle güneşin yine battığı akşamın birinde komşularımda çay içmekteyim. Etrafıma şöyle bir baktığımda gençler ellerinde telefonları ile başka bir alemde uğraş verirken birkaç..
İLGİNÇ ÖLÜMLER

İLGİNÇ ÖLÜMLER

Bir kış günü hem ısınmak hem de çay içmek için geldiğim kahvede soba yanında bir müşteri çayını içtikten sonra sandalyeden düştü ve öldü. Görerek yaşadığım en ilginç ölüm olmuştu benim..
KAHPE İÇERİDE İSE

KAHPE İÇERİDE İSE

Allah'a inanıyorsan "Öte Taraf" dedikleri yerde Allah'ına kavuşacaksın, yok inanmıyorsan belki hiç beklemediğin bir sürprizle karşılaşacaksın. Allah yarattığı her kuluna akıl fikir vermiş, benim kimseye herhangi bir şey verebilecek kapasitem..
ÖLÜMLER AYRI AYRI

ÖLÜMLER AYRI AYRI

Allah her kuluna bu dünya da hayırlı yaşamayı, haramsız helalinden kazanıp yemeyi ve zamanı gelince de ölümün hayırlısını nasip etsin. Öyle ki, öte tarafa kul hakkı ile gidenlerden olmamak lazım...
SUYU ARAYAN AŞİRET HAYDANLI

SUYU ARAYAN AŞİRET HAYDANLI

Her kim demişse, "Sebepsiz kuş uçmaz" diye, güzel demiş. Nedensiz düşülen yolların bitişi, sebepsiz kara sevdalı aşkların uçuşa izinleri yok. Vurgun yemiş ucu yok sevdalarda bir güz türküsü gibi, İkinci..
HAYDANLILAR

HAYDANLILAR

Hayatımın son yirmi yılında Haydanlıları araştırmışım. Dile kolay, yirmi uzun yıl. Pişmanlığım var mı, var. Araştırmalarıma daha önceki yıllarda başlamış olsa idim bugün daha çok bilgi ve belgeye sahip olurdum...
 width=