Adnan Doğan

YABANCI GELİN FERİDE

YABANCI GELİN FERİDE

Geçtiğimiz hafta çay içerken tanıştığım Avrupalı yaşlı bir kadın ile sohbetimiz oldu. “Sizin yanınıza gelip sohbet edebilir miyiz?” diye sordu. Ben de, “Tabi ki buyurun” diyerek davet ettim. Birlikte çay,..
YÖNETME SANATI (01)

YÖNETME SANATI (01)

Günümüzde insanları ve dünyayı yönetmek her kula nasip olmayan ayrıcalıklı bir sanattır. Adına ister sistem, isterseniz düzen deyin birileri çıkmış ortaya kapitalist ve komünist, sosyalist gibi sistemler atmış. ..
KORONALI HAYAT

KORONALI HAYAT

Geçtiğimiz 2020 yılını kabusa çeviren Korona hakkında bilen de yazıyor, çiziyor, konuşuyor, bilmeyen de. Benim de bir bilgim yok ve hatta bu hastalığı atlatmış birini bile görmedim hayatımda. Sağlık mensubu..
YALNIZLIĞI YALNIZ YAŞAMAK

YALNIZLIĞI YALNIZ YAŞAMAK

İstediğin kadar tanıdığın, hısım akraban bol olsun. Ağladığında gözlerinin yaşını silecek, seni üzen dertlerini çare olamasa bile dinleyecek, düştüğünde elinden tutacak, dayak yerken seninle birlikte sırt sırta, omuz omuza verecek..
HAYDANLI KİTABI HAKKINDA BİR ANI

HAYDANLI KİTABI HAKKINDA BİR ANI

Haydanlı, yazdığım ilk kitap. Yazma öyküm de var. Bir televizyon programında anlattığım gibi öleceğimi düşündüğüm günler ve ölüm sonrası insanlar beni nasıl hatırlar, düşüncesi. Yıllar sonra bugün insanlar beni hatırlasa..
KENDİNE İYİ BAK

KENDİNE İYİ BAK

Koronası bol günlerde Halil Emmi ile görüşemez olduk. Teknolojinin verdiği imkanlarda görüntülü sohbet edebiliyoruz. Emmiyi baya bir zayıflamış gördüm, üzüldüm...
ELİF ANA

ELİF ANA

Halil Emmi ile öteden beri iyi bir sohbetimiz var. İşin aslında konuşacak adam kıtlığı var. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar, "Dediğim dedik" diyenler var. "İnsanlar hata yapar, ben de..
EVLENDİREMEDİM

EVLENDİREMEDİM

Milletvekili adayı olduğum hatırası bol o güzel günlerde bir öğle sonu meydanlar da konuşmam var. O zamanlar konuşma saati var, o saatte konuştun konuştun, yoksa bir başka bir zamana konuşabiliyorsun...
ANASINI GÖREN

ANASINI GÖREN

Haydanlı değil ama Haydanlıları çok seven Halil adında çok sevdiğim bir arkadaşım, dostum var. ben ona Halil Emmi, diyorum. Emmi deyince ben biraz kasılıyor, bu da benim hoşuma gidiyor. ..
 width=