Önder

RAHATLATAN EGZERSİZLER

RAHATLATAN EGZERSİZLER

Bu hafta değişik bir konuyu sizlerle paylaşacağım. Egzersiz yapmanın faydalarından tekrar bahsetmek yerine bu hafta yapacağınız egzersizlerden bahsetmek istedim. Bu egzersizlerin her birini günde en az 1/2 kez yaparsanız ve..
SONBAHAR ANTRENMANI

SONBAHAR ANTRENMANI

Sonbahar geldi çattı, kavurucu sıcaklar yerini bazen mini mini yağmurlara, bazen güçlü rüzgara bırakmaya başladı bile. İlki gibi olmasa da eninde sonunda yine bir bahar geldi. Gün içinde evde, okulda,..
YÜZME

YÜZME

GÜÇ VE DİRENÇ KAYNAĞI: YÜZME Yüzme sporu, birçok kaynağa göre, vücudun neredeyse tüm kaslarını çalıştırması nedeniyle, en yararlı sporlardan biri olarak kabul edilmektedir. Suya karşı uygulanan kuvvet ve direnç, bu kasların..
FİBROMİYALJİ EGZERSİZLERİ

FİBROMİYALJİ EGZERSİZLERİ

Fibromiyalji egzersizleri temel olarak üç gruba ayrılabilir: Fibromiyalji hastaları için aerobik egzersizler yapmalıdır. Yürüyüş yapmak, hafif tempolu koşu yapmak, bisiklete binmek ve yavaş tempolu yüzmek gibi. Haftada 3/4 gün 20/25 dakika..
Basketbol hakkında herşey..

Basketbol hakkında herşey..

Basketbol 1891 yılında Springfield, Massachusetts YMCA kolejinde fiziksel eğitmen uzmani olarak görev yapan Dr. James Naismith tarafından kış aylarında atletler için kondisyon çalışması olarak uygulanmaya başlanmıştır...
BUZ HOKEYİ

BUZ HOKEYİ

Buzun üzerinde iki takımla oynanan bir spor veya oyundur. Oyuncular hokey patenlerini giyip hokey sopalarıyla diski (pakı) kontrol etmeye çalışırlar. Oyuncular diski (pakı) kaleye sokarak sayı bulurlar...
 width=