Mustafa Metin

BELEDİYE BAŞKANI OLSANIZ

BELEDİYE BAŞKANI OLSANIZ

Bir gün arkadaşlarla sohbet esnasında bir arkadaş Belediye başkanı olsanız neler yaparsınız diye sordu, Herkes bozuk yolları tamir ederim, Park sorununa çözüm bulurum, Çiftçi kooperatifi kurar çiftçilerin ürünlerini alıp pazarlarım,..
NUTUK YAZANLAR VE ATANLAR!

NUTUK YAZANLAR VE ATANLAR!

Her ülkenin liderleri kendilerini anlatan öven kitaplar yazmasına rağmen Sarı Başbuğ Atatürk Nutuk ta Türk ulusunun kurtuluşunu, uyarılarını ve yapması gerekenleri yazmıştır...
EŞEĞİN GÖLGESİ KİMİN?

EŞEĞİN GÖLGESİ KİMİN?

Atina’da önemli bir soruna çözüm aranırken kürsüye fikrini söylemek için, filozof Demostenes çıkar. Ancak, kekeme olduğundan sözünü dinletemez. İnsanlar sürekli kendi aralarında konuşmakta, filozofu dinlememektedir. Bunun üzerine Demostenes, "size bir..
BİR ELEK ALTIN

BİR ELEK ALTIN

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Tüketici Fiyat Endeksi'nde TÜFE 2022 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 2,98, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 35,64, bir önceki yılın..
BİR YUMURTA DEMEYİN!

BİR YUMURTA DEMEYİN!

Beş yaşına gelen bir çocuk komşunun yumurtasını çalıp annesine getirir. Haram, helal bilmeyen cahil ana, yumurtayı çocuğun elinden alır ve Benim akıllı oğlum, aferin diyerek çocuğunun başını okşar. Çocuk, artık..
SİYASET DENİLEN GARABET

SİYASET DENİLEN GARABET

1980 öncesi Osmanlı denildimi Sağ kesim Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Sülayman. Sol kesim ise Deli Mustafa, Deli İbrahim den bahsederdi. Hiç kimse çıkıpta Fatih Sultan Mehmet..
 width=