köşe yazısı

Gıda polisine’’ meydan okuma

Gıda polisine’’ meydan okuma

Sezgisel yemek, ‘’Gıda Polisi’’ni kafanızda daha düşük kalorili yiyeceklerin iyi olduğunu ve yağlı yiyeceklerin ise kötü olduğunu söyleyen sesler olarak tanımlar ve bunlardan kurtulmanız gerektiğini savunur.’’Gıda Polisi’'ni hayatınızdan uzaklaştırmak sezgisel..
ZAFER İNANANLARINDIR!

ZAFER İNANANLARINDIR!

Ağustos ayı zaferler ayıdır. Bu ay, 1071 Malazgirt'ten 1922 Büyük Taarruz'a nice zaferlere tanıklık etmiştir. Başbuğ Atatürk “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. Bu satıh bütün vatandır...
EY ŞANLI ALBAYRAĞIM

EY ŞANLI ALBAYRAĞIM

Osmanlılar 400 yıl boyunca Arapları himaye ederek koruyup kolladı. Buna rağmen en zor döneminde Arapların çoğunluğunun ihanetini, düşmanla işbirliği yapanları gördü. Şimdi de Yıllarca Orta doğudaki Türkmenleri dışlayıp, İhvancılara yardım..
Emzirme döneminde kilo verebilir miyim?

Emzirme döneminde kilo verebilir miyim?

Vücudunuzda, emzirmeye hazırlanmanıza yardımcı olmak için hamilelik sırasında yağ depolarınızın olması normaldir. Bebeğinizi emzirmek, bu yağ depolarını süt yapmak için enerjiye dönüştürmeye yardımcı olacaktır ve siz zaten emzirme ile beraber..
EKONOMİ

EKONOMİ

Bu yıl yurt dışından gelenlerin sayısı geçen yıldan daha fazlaydı. Çarşı esnafı hareketlenen alış verişlerden memnun ama bir yandan da onların geri gitmesiyle yaşanacak yeni bir durgunluktan endişeli. Yabancı paralar..
Horozun Orda!

Horozun Orda!

Şehirlerin halk arasında pek çok referans noktası vardır. Adres tariflerinde sıkça duyacağımız bu iki kelimelik muazzam cümle ise, Denizli’de sıkça karşımıza çıkar: Horozun Orda! Ancak şehrin en önemli meydanlarına, tepelerine..
EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENME

EMZİRME DÖNEMİNDE BESLENME

Anne sütü, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için ihtiyaç duyulan en önemli besin kaynağıdır.Bu nedenle uzmanlar bebeğin ilk 6 ay boyunca sadece anne sütüyle beslenmesini önermektedir.Ve 6 ay sonra anne..
Çalınan sorular, hayatlar

Çalınan sorular, hayatlar

Lise yıllarındaydım. Yaz tatillerinde akşam üzerleri Çivril parkında buluşulur, sohbetler yapılırdı. Sakin ve dingin yıllardı. İlk o yıllarda üniversite sorularının çalınmış olduğunu duymuştum...
 width=