HAYAT

KONTROLLÜ HAYAT DÖNEMİ

KONTROLLÜ HAYAT DÖNEMİ

Denizli Hıfzısıhha Meclisi, İçişleri Bakanlığının 30.05.2020 tarihli Lokanta, Restoran, Kafe vb. İşyerleri; Park, Piknik Alanları; Mesire Yerleri ve Giyim Pazarları Genelgesine istinaden kararlar aldı. Alınan kararla, kahvehanelerin açılmasına, bakkal ve tekel..
HER BAĞIŞ YENİ BİR HAYAT

HER BAĞIŞ YENİ BİR HAYAT

Çivril’de Üniversite öğrencilerine organ bağışının önemi anlatıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, Üniversitenin konferans salonunda öğrencilere organ bağışı konusunda bilgi verdi...
CAMİ VE HAYAT

CAMİ VE HAYAT

Muhterem Müslümanlar!   Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar..
Lenfoma Farkındalığı  Hayat Kurtarır

Lenfoma Farkındalığı Hayat Kurtarır

Lenfoma kısaca lenf bezi kanseridir. Tüm kanserlerin ortalama % 4’ünü oluşturmaktadır. Genç yetişkinler arasındaki en sık kanserler arasında olmasına rağmen, 65 yaşından sonra sıklığı artmaktadır. PAÜ Hastanesi Hematoloji BD. Başkanı..
GÜVENLİ BİR HAYAT İÇİN AFETLERE HAZIR OLALIM

GÜVENLİ BİR HAYAT İÇİN AFETLERE HAZIR OLALIM

Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “İnsanların kendi elleriyle yapıp ettikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu; böylece Allah dönüş yapsınlar diye işlediklerinin bir kısmını onlara tattırıyor.”..
Şu Hayat Dediğimiz

Şu Hayat Dediğimiz

Şu hayatta, hepimizin beynini kemiren soruları vardır. Bu soruların içinde sorduğumuz en önemli soru hangisi olmalıdır veya en başta hangisi gelmelidir? Tabi ki hepimizin ayrı ayrı huyları, karakterleri, bakış açıları..
ARI YOKSA HAYAT DA YOK

ARI YOKSA HAYAT DA YOK

Arılar, bitkilerdeki tozlaşmayı ve döllenmeyi sağlayan canlılardır. Bir çiçekteki poleni alıp diğer çiçeğe konduğu zaman ve o arada polenlerin taşınması yoluyla bitkilerde döllenmeyi sağlayan bir canlıdır. Yapılan araştırmalar, ne yazık..
 width=