Demirel

DOĞRU ZANNEDİYORSUNUZ AMA YA YANLIŞSA ?

DOĞRU ZANNEDİYORSUNUZ AMA YA YANLIŞSA ?

Yeterli ve dengeli beslenme sağlıklı yaşamın temelidir.Ve beslenme ile ilgili bilgilere doğru kaynaklardan ulaşılmalıdır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi, sosyal medya kullanımının yaygınlaşması, beslenmenin hayatımızda büyük bir yere sahip olmasından dolayı insanların..
EKMEKSİZ DİYETLER

EKMEKSİZ DİYETLER

Karbonhidratları daha az tüketmek kilo vermek isteyenlerin genelde ilk aklına gelen çözümdür. Son yıllarda da düşük karbonhidratlı diyet modası bu noktada gittikçe popüler hale geliyor. Ancak dengeli beslenme programı içinde..
YENİ DÖNEM, YENİ BAŞLANGIÇLAR

YENİ DÖNEM, YENİ BAŞLANGIÇLAR

Sıcak yaz günlerini yavaş yavaş geride bıraktığımız bugünlerde hareketsizlik, mevsime bağlı sebze ve meyve çeşitliliğinin azalması, serinleyen havayla birlikte sıvı alımında azalma ve vücudun soğuk havaya adaptasyonunu sağlamak amacıyla yağ..
KABIZLIĞI ÇÖZEN BESİNLER

KABIZLIĞI ÇÖZEN BESİNLER

Kabızlık durumu; barsak hareketlerinde zorluk, dışkı geçişinin ağrılı olması ve tuvalete çıkışın uzun süre olmaması durumu olarak adlandırılabilir. Dışkılama sayısı sağlıklı kişilerde farklılık göstermekle birlikte genel olarak günde bir defa..
KİLO ALMAK MI YOKSA ALAMAMAK MI?

KİLO ALMAK MI YOKSA ALAMAMAK MI?

Kilo vermek zordur, ancak kilo almak çok daha zordur. Olaya psikolojik olarak bakacak olursak kilo vermede kaybetme söz konusudur. Kişi sahip olduğu kiloyu kaybetmeye çalışır. Ama kilo almak isteyen bireyde..
PORSİYON KONTROLÜ

PORSİYON KONTROLÜ

Porsiyon büyüklüğü kilo alımıyla veya fazla miktarda yağ/karbonhidrat tüketimiyle doğrudan bağlantılıdır. Birçok besin için günlük tüketilmesi gereken porsiyon miktarı çoğu kişinin düşündüğünden daha azdır...
TATİL DÖNÜŞÜ NE YAPMALI?

TATİL DÖNÜŞÜ NE YAPMALI?

Genellikle pek çok kişi bahar aylarında yaz tatilinde hayallerindeki estetik vücuda sahip olmak için diyete başlarlar. Fazla kilolarından kurtulmak için hem diyetlerine uyarlar hem de sporlarını aksatmazlar. Kararlı oldukları takdirde..
TATİL DÖNÜŞÜ TOPARLANMA

TATİL DÖNÜŞÜ TOPARLANMA

Bütün aile bireylerinin bir araya geldiği geleneksel bir bayramın daha sonuna geldik. Bu bayram süresince porsiyonlar büyüdü, hamur işi, pasta-börek, tatlılar, baklava, mangal derken ipin ucu kaçmış olabilir. Şimdi tatilden..
 width=