GÜRMER GELENEĞİ BOZMADI

Sevilen esnafın işyerinin önündeki hayır yemeği mevlidine yüzlerce kişi katıldı.

GÜRMER GELENEĞİ BOZMADI
Yazar : Tarih : Okunma : 883 views Yorum Yap

Sevilen esnafın işyerinin önündeki hayır yemeği mevlidine yüzlerce kişi katıldı.

Çivril’in sevilen ve sayılan esnaflarından Gürol Çiftçi her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılcasöğüt Sanayi sitesindeki işyeri Gürmer önünde mevlit okuttu.

Depremde vefat eden vatandaşlar başta olmak üzere şehitler ve aile büyükleri anısına mevlit okutan Gürol Çiftçi’yi esnaf arkadaşları ve dostları yalnız bırakmadı. Cuma Namazı öncesi başlayan mevlide Esnaf odası Başkanı Zeki Karahan başta olmak üzere Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet kooperatif Başkanı Gürol Mutlu ile Çivrilli vatandaşlar ve esnaflar ile STK temsilcileri katıldı.

Misafirlerini kapıda karşılayan ve tek tek ilgilenen Gürbüz Çiftçi davetine katılanlara teşekkür etti. Düzenlediği mevlidi başta aile büyükleri olmak üzere şehitler ve depremde hayatını kaybeden vatandaşların ruhuna hediye ettiklerini belirten Çiftçi “geleneksel olarak şehitler ve aile büyüklerimiz adına okuttuğumuz mevlidimizi bu yıl depremde hayatı kaybeden vatandaşlarımız da dahil ederek okuttuk çok şükür. Allah kabul etsin, Çivril içinden ve dışlından gelen tüm dostlarımızın ayaklarına sağlık. Millet olarak zor günler yaşıyoruz, hem şükrümüzü etmek hem de manen rahatlamak için dostlarımızla birlikte olduk. İnşallah her yıl mevlidimizi okutmaya devam edeceğiz” dedi.

Mevlide katılanlar ikram edilen yemek ve tatlıdan sonra yapılan duaya hep birlikte el açıp amin dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=