GÜLİN KORKUSUZ KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI

Nevişet Kameroğlu Ortaokulunda oluşturulan kütüphane öğrencilerin kestiği kurdele ile açıldı.

GÜLİN KORKUSUZ KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI
Yazar : Tarih : Okunma : 689 views Yorum Yap

 

Çivril Nevişet Kameroğlu ortaokulunda hayırseverlerin ve öğrencilerin desteği ile oluşturulan kütüphane Kaymakam ve Belediye başkanının da katıldığı törenle açıldı.

Düzenlenen törenle öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına açılan kütüphane öğrenimi devam ederken hayatını kaybeden Gülin Korkusuz adına oluşturuldu.  İçinde yaklaşık 4100 kitap bulunan kütüphane Gülün Korkusuz’un ailesi ve hayırseverleri ile okul öğrencilerinin bağışladığı kitaplardan yapıldı. Kütüphanenin açılış töreninde konuşan okul müdürü Sedat Aydın iki yıl önce kaybettikleri öğrencileri adına hazırlanan kütüphanenin öğrencilerin faydalanabileceği kitaplardan oluştuğunu belirterek “kütüphanemiz farklı kategorilerden yaklaşık 4100 kitabı barındırıyor. Öğrencilerimizin okul saatleri içinde her zaman kullanabilecekleri başında sürekli görevli bir öğretmen arkadaşımızın bulunacağı bir ortam oluşturmaya çalıştık. Kütüphane için bizlere her zaman destek olan başta Korkusuz ailesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kütüphanemiz, okulumuz, öğrencileriz ve Çivril’imize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmanın ardından, açılış kurdelesi öğrenciler, Kaymakam Turan Soğukoluk ve Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın yanı sıra Gülin’in babası Osman Korkusuz tarafından kesilen kütüphanenin de içinde bulunduğu ‘Çivril Sokağı’ koridoru ve Kütüphane ilk ziyaretçilerini ağırladı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=