GÖLE GİDEN YOLLARI KAZDILAR

Çivril göl turizmi için yatırım yapılan Beydilli’de göle giden yolların kazılarak kapatılması Kayıkçıları isyan ettirdi.
Son yıllarda Nilüfer çiçeği ile ön plana çıkan ve her gün ziyaretçilerini ağırlayan Beydilli de göle giden yollar belediye kepçeleri ile kazılarak kapatıldı.

GÖLE GİDEN YOLLARI KAZDILAR
Yazar : Tarih : Okunma : 1.199 views Yorum Yap

Çivril göl turizmi için yatırım yapılan Beydilli’de göle giden yolların kazılarak kapatılması Kayıkçıları isyan ettirdi.
Son yıllarda Nilüfer çiçeği ile ön plana çıkan ve her gün ziyaretçilerini ağırlayan Beydilli de göle giden yollar belediye kepçeleri ile kazılarak kapatıldı.
Gölde nilüfer çiçeği sezonu bittiği gerekçe gösterilerek Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk’un talimatı ile göle girişlerin kapatıldığını söyleyen kayıkçılar yolların tekrar açılmasını istiyor.
Nilüfer çiçeğinin sezonunun bitmesi ile göl turlarının da bitmesi anlamına gelmediğini ifade eden kayıkçılar, “Bu kadar yatırım sadece nilüfer çiçeği için yapılmış olamaz. Bizim göl de gezi turları yapabilmemiz için kayıklarımızı yenilettirdiler sertifikalar aldırttılar şimdi ise çiçek bitti tur bitti diyorlar. Bu nasıl bir mantıktır, bu nasıl idareciliktir. Bu göl de sadece nilüfer çiçeği yok, yüzlerce kuş türü var. İnsanlar sadece çiçek meraklısı olacak diye bir kural mı var. Gelen ziyaretçilere nilüfer çiçeklerinin olmadığını söylüyoruz. Onlar da buraya kadar geldik yinede gölü gezmek istiyoruz diyorlar. Ve şimdiye kadar kayık turuna katılan hiç kimse memnun kalmadım demedi. Çünkü gölün her hali güzel ve insanları cezp ediyor. Kuş fotoğrafı çekmeyi seviyorlar. Hiç görmedikleri kuşları görmekten mutlu olup memnun ayrılıyorlar.”dedi.
EKMEĞİMİZİ BU GÖLDEN KAZANIYORUZ
Geçimlerini gölden karşıladıklarını ve yolların kapatılması ile birlikte göle uzanan iskelenin de söküldüğünü kaydeden kayıkçılar, “Biz gölde yaptığımız balıkçılık ile geçimimizi sağlıyorduk. Sonra turizm dediler nilüfer çiçeği dediler bizlere yeni kazanç kapısı açtılar. Bu kazancı elde edebilmemiz için ise kayıklarımızı yenileterek belgeler aldırdılar. Yasal olarak tüm belgelerimizi tamamladık. Şimdi ise gölde gezi turu yapamazsınız diyorlar. Göle uzanan iskelenin sökülmesi bizleri tamamen zor durumda bıraktı. Gelen misafirler yollar kazılmış olduğu için göle kadar araba ile gelemezken bir de kayığa binebilmek için çamurun içinde bata çıka yürümesi gerekiyor. İskeleden ne istediniz? Geldiler yangından mal kaçırır gibi tüm itirazlarımıza rağmen söktüler. Biz yetkilerden tekrar iskele yapılmasını istiyoruz. Bizler kötü bir şey yapmıyoruz ki evimize ekmek parası götürüyoruz.” Dediler.
NE ARSIZ KÖYMÜŞ
Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk’un kötü sözler sarf ettiğini ifade eden kayıkçılar, “Bizim göl turu yapmamızı istemiyorlar bu gerekçe ile yolu kapatıp iskeleyi söktüler. Bizzat bizim yüzüme söylemedi ama bizim kulağımıza geldi. Başkan yardımcısı Latif Selçuk, ‘ne arsız köymüş, beş altı kişinin hakkından gelemedik biz’ dermiş. Biz hırsızlık yapmıyoruz bir şey yapmıyoruz. Kanun bize yasak dedi mi çekeriz kayığı.” Şeklinde konuştu.
KÜREKLERLE YOL AÇTILAR
Çivril Belediyesi tarafından ilçe tarım ile birlikte bir ay kadar önce buraya gelip iskele kurmuşlardı. Milletvekilleri falan göle balık bırakmışlardı. Onlar gittiler bir hafta kadar önce iskeleleri söktüler. Kayıklara bine bilmek için kendimiz traktörlerle çamuru çektik. Küreklerle ellerimizle burayı düzenlemeye çalıştık. Buraya inen yolumuzu ise yedi yerinden falan kepçelerle kazarak kapattılar. Ayrıca navigasyon üzerinden buranın konumunu kaldırdılar. Hala göle girmek için çok gelen oluyor. Bize kötü reklam yapıyorsunuz diyorlar. Oysaki gölün içi çok güzel ve giren herkes memnun kalıyor. Bizi çok mağdur ettiler.”
AK PARTİYE OY VERDİK
Mahallede en çok oyun Ak Partiye çıktığını kaydeden kayıkçılar, “Bizim köyde en çok oy Ak Partiye çıkıyor. Ak Partiye oy veriyoruz diye mi böyle oluyor vermesek daha mı iyiydi bilemiyoruz. Ak Partinin, belediye başkanının, muhtarın bize yaptığına bakın iskelelerimizi söktü, bize turu yasakladı, yollarımızı kapattı. Kötü hiçbir şey yapmıyoruz biz evimize ekmek götürüyoruz.” İfadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=