GÖL ETRAFINDA 3 SAAT TUR

Çivril Elma Tarım ve Kültür festivali renkli görüntülere sahne oldu.

GÖL ETRAFINDA 3 SAAT TUR
Yazar : Tarih : Okunma : 210 views Yorum Yap

Çivril Elma Tarım ve Kültür festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Festival kapsamında düzenlenen bisiklet turuna katılan yaklaşık 100 bisiklet sever, Işıklı Gölü etrafında eşsiz bir doğa gezisi yapma fırsatı buldu.

Bu yıl 25’incisi düzenlenen Elma Tarım ve Kültür festivalinin ikinci günüde düzenlenen bisiklet turuna 100’den fazla bisiklet ve doğasever katıldı. Cumhuriyet meydanında başlayan tur ile Işıklı Gölü etrafında yaklaşık 3 saat süren bir gezinti yaptı. Çivril Belediyesi ve AKİDAK işbirliği ile yapılan turda bisikletçilere trafik polisi, zabıta ve jandarma ekipleri ile ambulans eşlik etti.

Etkinliğin bisiklet ve doğa sevgisine olumlu katkı sağladığını belirten AKİDAK başkanı Erkan Atila “Çivril Belediyesi öncülüğünde festival kapsamında dernek üyeleri ve bisiklet severler ile güzel bir faaliyete imza attık. Destek veren öncülük eden Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural ve ekibine teşekkür ederim. Yaklaşık 3 saat süren bir gezintimiz oldu. Göl etrafında 60 kilometreden fazla yol kat ettik. Eşsiz bir gündü” dedi.

Cumhuriyet Meydanında sabah saatlerinde toplanan bisikletliler bir süre sohbet eden ve faaliyete ilişkin açıklamada bulunan Belediye Başkanı Niyazi Vural “içeriği dolu dolu bir festival daha geçiriyoruz. Genç bisikletçi kardeşlerimiz ile güzel bir göl turu yapacağız. Gündüz spor, etkinlik ve sempozyumlar, akşam ise konserlerle doyumsuz bir festival oluyor. Katılan destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Cumhuriyet Meydanında başlayan bisiklet turu öncesi Başkan Niyazi Vural tura katılan gençlerle bir süre sohbet etti.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=