FENER IŞIĞINDA PİKNİK

Bakımsızlık ve pisliği ile tepkilerin odağında yer alan Bayraktepe mesire alanındaki kamelyalarda elektrik ve aydınlatma olmadığı iddia edildi.

FENER IŞIĞINDA PİKNİK
Yazar : Tarih : Okunma : 745 views Yorum Yap

Bakımsızlık ve pisliği ile tepkilerin odağında yer alan Bayraktepe mesire alanındaki kamelyalarda elektrik ve aydınlatma olmadığı iddia edildi.

Sıcak yaz gecelerinde evlerinde bunalan vatandaşların uğrak yerlerinden biri olan Bayraktepe mesireliği tuvaletlerin pisliği ve yeşil alanların bakımsızlığından sonra oturma alanlarındaki kamelyalarda aydınlatma olmadığı için eleştirilerin hedefinde. Akşam saatlerinde mesirelikte piknik yapan vatandaşlar karanlıkta oturmak zorunda kaldıklarını belirterek kamelyalara ampul takılmasını istedi.

Fener ışığında piknik

Bayraktepe mesireliğine sık sık gittiğini ifade eden bir vatandaş son günlerde hava sıcaklığının aşırı artması sebebiyle akşam saatlerinde misafirleri ile tekrar mesire alanına gittiğini belirterek “Çivril’e gelen misafirlerimizi serin olduğu için Bayraktepe mesire alanında ağırlıyoruz. Yine bir gün misafirlerimizle akşam saatlerinde Bayrakpete mesireliğine çıktık ama kamelyalarda ışık olmadığı için fenerle oturmak ve yemek zorunda kaldık. Etrafımızda birçok kişi de bizim gibi karanlıkta oturmak ve sohbet etmek zorunda kaldı” diyerek tepki gösterdi.

Bayraktepe Mesire alanının Çivril’in bir değeri olduğunu ifade eden bir diğer vatandaşta “Çivrilimizin en güzel yerlerinden birisi ama bakıyoruz ki ya tuvaletler pis ya kamelyaların çatısı söküşmüş ya da aydınlatma yok. Yaz boyunca gündüz ve gece binlerce kişi bu alana gelip piknik yapıyor. En kıymetli yerlerimizden biri olan Bayraktepe mesireliği ihmal yüzünden maalesef harabeye dönüşüyor” dedi.

Bayraktepe mesire alanı Çivril belediyesinin kendi imkanları ile hayata geçirdiği Çivril’in en büyük mesire ve piknik alanı olma özelliği taşıyor.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=