EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Çivril Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı yapılan iki birleşim ile tamamlandı.

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
Yazar : Tarih : Okunma : 168 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı yapılan iki birleşim ile tamamlandı. Ek bütçe görüşmelerinin damga vurduğu toplantıda önceki dönem belediye başkanlarının isimlerinin parklara verilmesi Genel İşler Komisyonuna gönderildi.

Çivril Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Belediye meclis toplantı salonunda yapıldı. Başkan Niyazi Vural’ın başkanlığında yapılan toplantıda 8 gündem maddesi görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce gündem dışı söz alana CHP grup başkan vekili Semih Dere Avrupa Voleybol Şampiyonu olan Kadın voleybol Milli Takımını tebrik etti.

ALT YADA ÜST GEÇİT YAPILMALI

Semih Dere’nin konuşmasının ardından söz alan CHP meclis üyesi Adem Güllü İğdir mahallesinde yapılan Yöresel Ürün Pazarı ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Güllü konuşmasında yapılan binanın ana yol üzerinde olduğunu belirterek “İğdir Mahallemize yapılan Yöresel ürün pazarı binasına geçiş noktasında ana yoldan dolayı bazı zorluk ve sıkıntıların olacağını düşünüyorum. Bunun için buraya Karayolları ve Çivril Belediyesi tarafından bir yaya geçidi ya da üst geçit yapılması gerektiğini düşünüyorum” dedi. Adem Güllü konuşmasında Çivril Belediyesi tarafından Yeşil Çivril Sanayi sitesinde yapılan yol çalışmalarının devam ettiğini belirterek “gelirken gördüm hastane önündeki bozuk yollar yapılmış. Yukarı sanayide yol çalışmaları devam ediyor, kalan yerlerinde en kısa sürede tamamlanmasını temenni ederiz. Sadece yol değil o bölgeye sosyal alanlarında yapılması gerektiğini belirtmek isterim” dedi.

SU YOKSA TURİZM MASTER PLANININ BİR ANLAMI YOK

Adem Güllü’nün konuşmasının ardından söz alan İYİ Parti meclis üyesi Elvan Çakmakçı Işıklı gölündeki su çekilmesine değinerek damlama sulama projesinin bir an önce hayata geçirilmesini istedi. Çakmakçı konuşmasında Çivril Belediyesi tarafından yapılan Nilüfer Park’ın su olmadan bir anlam ifade etmediğini belirterek “gölde su olmayınca yaptığınız park ya da Turizm Master Planının bir anlamı kalmıyor” dedi.

Yol çalışmaları hakkında da eleştirilerini dile getiren Elvan Çakmakçı “Çivril’e yamalı yol yakışmıyor. Evet yollar tamir ediliyor ama Çivril’in ana caddeleri özellikle şehir girişleri yama ve tamirat olması ilçeye yakışmıyor. Halen ilçe merkezinde bozuk olan yollar var vatandaş çok rahatsız kurulacak yeni ekiplerle ya da personel sayısının arttırılmasıyla bu sıkıntının ortadan kaldırılabileceğini düşünüyorum” dedi.

Adem Güllü ve Elvan Çakmakçı’nın konuşmalarına cevap veren başkan Niyazi Vural yol yapım ve tamirat işerinin devam ettiğini belirterek “Adem hocamızın olumlu eleştirileri ve teşekkürlerine bende teşekkürle karşılık vermek istiyorum. Stadyum mahallemizden başlayan tamirat çalışmalarımız önce Kızılcasöğüt tarafına daha sonra da ilçe merkezine doğru devam ediyor. Bu kapsamda önceliği okul önlerine vererek yapım çalışmalarına devam ediyoruz. İğdir mahallemizde bir yaya geçidi ve sinyalizasyon çalışması yapılacak bu konu da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=