ERGUN TARIM’DAN PANCAR ÜRETİCİLERİNE DESTEK

Ergun Tarım Çivrilli pancar üreticileri ile bir araya gelerek gübre ve üretim konusunda bilgi desteği verdi.

ERGUN TARIM’DAN PANCAR ÜRETİCİLERİNE DESTEK
Yazar : Tarih : Okunma : 351 views Yorum Yap

Ergun Tarım Çivrilli pancar üreticileri ile bir araya gelerek gübre ve üretim konusunda bilgi desteği verdi.

Çivrilli Tarım firması Ergun Tarım pancar üreticileri ile yemekli toplantıda bir araya geldi.  Toplantıda üretici ve çiftçilerin beklenti ve talepleri dinlenirken tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi sürecinde yaşanan ekonomik ve teknik sorunlar hakkında da fikir alış verişinde bulunuldu.

YERLİ GÜBRE İLE PANCAR ÜRETİCİSİNİN YÜZÜ GÜLECEK

Tarım sektöründe Ege bölgesinin lider firması ve yeniliklerin öncüsü Ergun Tarım, Çivril pancar üreticisi çiftçilerle yemekli toplantıda bir araya geldi. Yoğun katılımın nedeniyle iki gün yapılan toplantıda şeker pancarı yetiştiriciliğinde bitki besleme sorunları ve çözüm önerileri çiftçilerle birlikte masaya yatırılarak, şeker pancarı yetiştiriciliğinde çiftçi kazancını belirleyen verim miktarı ve şeker (polar) oranını artırmaya dönük yapılabilecek bitki besleme uygulamalarının önemi vurgulandı.

Toplantıda Ergun Tarımın iştiraki olan, çeşitli bitki besleme gübreleriniithal eden ve üreten AGRİBİOSOL firmasının ürünlerinin, yetiştiricilikte karşılaşılan sorunların çözümündeki etkileri çiftçilerle paylaşıldı.

Toplantıda konuşan İşletme sahibi ve Agronom Volkan Ergun, her türlü bitki yetiştiriciliğinde olduğu gibi şeker pancarı üretiminde de bitki beslemenin bütünsel bir yaklaşımla gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Ergun konuşmasında Tohum ekiminden hasada kadar olan süreçte bitki beslemenin toprak özelliklerine bağlı olarak planlı bir şekilde yapılmasının öneminivurguladı. Sağlıklı ve verimli bitkilerin ancak iyi bir besleme programıyla mümkün olabileceğine değinen Ergun, AGRİBİOSOL’ün ürünlerinden oluşan besleme programının bitki sağlığı ve yüksek verimlilik üzerindeki etkilerini, yapılan tarla uygulama sonuçlarını göstererek anlattı.

Toplantının ilerleyen zamanlarında daha önceki yıllarda Ergun tarım uygulamaları yapan çiftçiler deneyimleri ve elde etikleri sonuçları diğer üreticilerle paylaştı.

Toplantı sonunda çiftçilere Ergun Tarımın programlarını bütünüyle uygulayan çiftçilere tüm bankaların çiftçi kartlarına vade farksız, komisyonsuz ödeme imkanı sundukları müjdesini verdi.

Konuşmasını çiftçilere ülke ekonomisine sağladıkları katma değer nedeniyle teşekkür ederek tamamlayan Volkan Ergun “sadece bu toplantıya katılan çiftçilerin bu yıl üreteceği yaklaşık 150 bin ton şeker pancarından 15 bin ton şeker üretilecek, bunun da 500 bin kişinin bir yıllık şeker ihtiyacını karşılayacak. Şeker üretimi sonucu ortaya çıkan küspeyle de binlerce hayvanın beslenmesine katkı sağlanacak. Aynı zamanda yapılan bu üretimle sökücüsünden, nakliyecisine, işçisinden dağıtıcısına kadar Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağlanacak ben bir vatandaş olarak burada bulunan çiftçilerimize ülke ekonomisine sağladıkları bu katkıdan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=