ERGÜN ÇİFTÇİ YENİDEN MHP İLÇE BAŞKANI

Milliyetçi Hareket Partisi Çivril ilçe kongresi yapıldı.

ERGÜN ÇİFTÇİ YENİDEN MHP İLÇE BAŞKANI
Yazar : Tarih : Okunma : 307 views Yorum Yap

Milliyetçi Hareket Partisi Çivril ilçe kongresi yapıldı.

MHP Çivril ilçe kongresi Ziraat Odası toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya MHP İl başkanı Mehmet ALİ Yılmaz, Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural, eski MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Çal Belediye başkanı Fethi Akcan, MHP İl yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin mesajının okunmasıyla başlayan genel kurulda, mevcut İlçe Başkanı Lütfi Karaman’ın yeniden aday olmaması üzerine Ergün Çiftçi başkanlığındaki tek listeyle seçime gidildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından kongrenin açılış konuşmasını yapan Ergün Çiftçi konuşmasında MHP’ye duyulan ihtiyacı ve MHP’nin üstlendiği misyona değinerek “ Hesap yapmayız, çıkar ile çetele tutmayız, çünkü biz Cumhur İttifakı’yız. İçinde bulunduğumuz bu zor zamanlarda evlatları olarak emanetinin yılmaz bekçileri olmaktan gurur duyduğumuz Türk dünyasının son başbuğu rahmetli Alparslan Türkeş’i anlamanın, Sayın Genel Başkanımız, Türkmen Beyimiz, Bilge Lider Dr. Devlet Bahçeli’nin yolundan, izinden yürüyor olmanın kıymetini bir kere daha anlamış bulunuyoruz” dedi.

Çiftçi konuşmasını; “Bugünkü kurultay sonrası da taze kanlarla bir kere daha güçlenecek ve yeni bir ivme kazanacağız. Delegelerimizin takdiri ile seçilecek yönetim görev süresi içinde seçimlere hazırlanacak, girdiği her seçimde ülkücüyü önceleyen, ittifak ruhuna sahip çıkan ve amacı Cumhur ittifakı adaylarını kazandırmak olan bir anlayış geliştirecektir. Sorumluluk alacak yöneticilerimiz bilmeliler ki yükümüz ve sorumluluğumuz ağırdır. Yönetim kurulu kadar bizlere yetkiyi teslim eden delege ve üyelerimize de seslenmek isterim. Güçlü bir MHP ancak sizlerin de desteği ile olacaktır. Ülkücü ülkücünün dava arkadaşı, öz kardeşidir. Bu sebepten her birinizin desteği gerekmektedir. Başbuğun bizleri uyardığı Bizans oyunlarından uzak olmalıyız, dedikoduya kulak tıkamalıyız. Öz kardeşleriniz bizlere, ülkücülere güvenip destek vermeliyiz ki sonuçta kazanan bu teşkilat olsun, sonuçta kazanan Çivril olsun, sonuçta kazanan Denizli olsun, sonuçta kazanan her yerde her zaman MHP olsun” diye tamamladı.

Ergün Çiftçiden sonra konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ”54 yıldır kararlı bir siyasi mücadele veren MHP, yerel seçimlerde de yine beklenenin üzerinde bir performans gösterecektir. Yerel seçimlerin kazananı MHP olacaktır” dedi.

Çivrilli Ülkücü şehit Şerif Çorbacıoğlu ve tüm Ülkücü şehitleri rahmet ve minnetle anarak konuşmasına başlayan MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, seçmen eğilimleri analiz edildiğinde milliyetçiliğin yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da giderek yükselen bir değer konumunda olduğuna işaret etti. Yılmaz, “Türkiye’de öteden beri politik gündemin belirleyici ve sürükleyici unsuru olarak öne çıkan milliyetçilik, şu sıralarda, içine düştükleri siyaset çıkmazında bocalayan kimi çevrelerce 3. yol olarak gösterilmeye çalışılmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milliyetçiliği davasının tartışmasız yegane temsilcisidir. Türk milliyetçiliği davasının 54 yıllık alemdarı ve bu davaya gönül verenlerin yuvası olan MHP’yi yok sayarak, milliyetçilik üzerinden 3. bir siyasi yol inşa etmeye çabalamak beyhude bir çabadır. Türk milliyetçiliği ülküsü, cumhuriyetin kuruluşundan beri Türkiye’de siyasetin temel eksenidir. MHP, Türk milliyetçiliği davasının temsilcisi olarak milletimize hizmet yolunda siyasi mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir. MHP, Türkiye Yüzyılı ve Türk dünyası çağının bütün yönleriyle gerçekleşmesi hedefine olanca gücüyle katkıda bulunmaya devam etmektedir” diye konuştu.

 

“Aziz milletimiz MHP’ye teveccüh gösterecektir”

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinin Türkiye için taşıdığı öneme işaret eden MHP İl Başkanı Yılmaz, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda, Lozan Barış Antlaşmasının 100. yıldönümü dolayısıyla ‘2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu’ temasıyla yerel seçimlere hazırlık sürecini başlattık. Büyük bir ciddiyet ve sorumluluk bilinci içinde yerel seçimlere odaklanırken, kongre sürecini de başlatmak suretiyle teşkilatlarımıza yeni bir ivmeyle harekete geçirdik. Yerel seçimlere ‘Türkiye ve Türk dünyası yüzyılı’ gerçeğine yaraşır bir coşku ve heyecanla girmek açısından, MHP kongreleri itici güç oluşturuyor. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde, milletimiz tarafından sandıkta atılan bilinçli adımların, yerel seçimlerde de tekrarlanacağına şüphemiz yoktur. Aziz Türk milletinin, Genel Seçimlerde olduğu gibi 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde de MHP’ye büyük bir teveccüh göstereceğine inancımız tamdır. 54 yıldır kararlı bir siyasi mücadele veren MHP, yerel seçimlerde de yine beklenenin üzerinde bir performans gösterecektir. Yerel seçimlerin kazananı MHP olacaktır” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardına yapılan seçimlerde, delegelerin tamamının oyunu alan Ergün Çiftçi MHP Çivril İlçe başkanı oldu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=