ENGELLİYE TUVALET ENGELİ

Çivril’in en eski mesirelik alanı Ahmetçik mesireliğinde engelli tuvaleti olmaması engelli vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oluyor.

ENGELLİYE TUVALET ENGELİ
Yazar : Tarih : Okunma : 258 views Yorum Yap

Çivril’in en eski mesirelik alanı Ahmetçik mesireliğinde engelli tuvaleti olmaması engelli vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oluyor.

Çivril’in en büyük ve en çok gidilen mesireliğinde engelli tuvaleti yok. Engelli vatandaşlar duruma tepki gösterirken piknik yapmak için Ahmetçik mesireliğine giden engelli vatandaşlar tuvalet ihtiyacı için bazen evlerine gitmek ya da pikniklerini yarıda bırakmak zorunda kaldıklarını belirterek belediyeden engelli tuvaleti yapılmasını istedi.

Hafta sonunu değerlendirmek için Ahmetçik mesireliğini tercih eden vatandaşlar engelli bireylerin kullanabileceği tuvaletler olmadığı için pikniklerini erken bitirmek zorunda kalıyor. Engelli bireylerin sıcak havalarda dışarıya daha çok ihtiyacı olduğunu belirten vatandaşlar “bu aylarda evler çok sıcak oluyor. Biz evinde engelli bireyler olan aileler olarak, haftada bir gün özel bireylerimizi hem hava almaları hem de doğa ile buluşmaları için pikniğe getiriyoruz. Ama piknik alanında engelliler için tasarlanmış tuvaletler olmadığı için ya pikniğe ara verip eve geri dönüyor tuvalet ihtiyacını görüp geliyoruz ya da pikniği erken bitirmek zorunda kalıyoruz.

Ahmetçiği Çivril’e yakın olması ve çok fazla alan olması nedeniyle tercih ediyoruz ama engelli tuvaleti olmadığı için gönlümüzce ve rahatça oturamıyoruz. Bu soruna çözüm bulunmasını istiyoruz” diyerek yetkililere seslendiler.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=