ELVAN ÇAKMAKCI;”NİYAZİ VURAL SINIFTA KALDI”

İyi Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakcı 2021 yılı değerlendirmesi yaptı. Değerlendirmesinde Ak Partili Çivril Belediyesine karne de veren Çakmakcı “Niyazi Vural sınıfta kaldı dedi.

ELVAN ÇAKMAKCI;”NİYAZİ VURAL SINIFTA KALDI”
Yazar : Tarih : Okunma : 655 views Yorum Yap

2021 yılının son günlerinde bir değerlendirme yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakcı Türkiye’nin günden güne kötüye gittiğini belirtti. Değerlendirmesinde AK partili Çivril Belediyesinin 2 buçuk yıllık performansını da değerlendiren başkan Çakmakçı “Çivril hak etmediği bir yönetime mahkûm kaldı. Maalesef güzel ilçemiz her anlamda kayıp içinde dedi.

2022 yılına sayılı günler kala yaşadığımız yılı değerlendiren İYİ Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakcı genel olarak ülkenin kötü yönetildiğini ve insanların karın tokluğuna mahkûm edildiğini belirtti. Kötü yönetimden Çivril’in de etkilediğini ve Ak partili belediyecilik anlayışının insanları ne duruma getirdiğini gözler önüne serdiğini kaydeden Çakmakcı “seçim çalışmalarında parlak kitapçıklarda anlatılan vaat edilen ve insanımıza sunulması gereken hizmetlerin birçoğu maalesef günlük ve kötü siyasete alet edildi. Geldiğimiz noktada Çivrilliler belediyeden almaları gereken asli hizmetleri bile alamaz duruma geldi” dedi. Konuşmasında Çivril Belediyesinin 2 buçuk yılda çöpleri toplama konusunda bile düzenli bir işleyiş oraya koyamadığının altını çizen Elvan Çakmakçı “belediyecilikte asli işlerden olan çöp toplama bile 2 buçuk yılda düzene girmedi. Hala insanlarımız toplanmayan çöpleri sosyal medyalarında paylaşıyor. Çivril’i Denizli ve Dünyaya çöp toplayamayan belediye olarak yansıtıyorlar. Bir taraftan Tanıtım diyen Belediye Çivril’in kötü tanıtımına katkı sağlıyor” dedi.

2019 seçimlerinden sonra değişen olumlu bir şey yok

2019 seçimlerinde AK parti iktidarını ve imkânlarını kullanacağız sözünün yalan çıktığına dikkat çeken Çakmakcı “Çivrili Denizlinin gözde ilçesi yapacağız sözü verenler bugün Çivril’de çöple dolu sokaklar olduğunu görmezden geliyor. Merkezi iktidarın gücü bir yana Denizli Büyükşehir Belediyesi ile bile koordineli çalışma yapamayan Çivril Belediyesi 2 buçuk yılı maalesef sadece lafla geçirdi. 2019 yılında AK partili Belediye başkanından devraldığı belediyeyi bırakın ilerli götürmeyi, yatırım yapmayı, iktidarın gücünü kullanmayı, 2019’dan daha kötü hale getirdi.

Herkes AKP’nin sözde siyasetini gördü

AK partinin her seçim döneminde insanlara sadece vaat ve söz verdiğini belirten Elvan Çakmakcı “biz İYİ Parti olarak her zaman dedik ki AKP sadece laf üretir. Konuşur. 2019’dan sonra Çivril’de yapılamayanlara baktığımız zaman dediklerimizin ne kadar doğru olduğunu anlamış oluyoruz. Bu anlamda bizleri yalancı çıkartmayan ve hiçbir şey yapamayan Niyazi Vural’a da teşekkür ediyoruz” dedi.  Denizli siyasetinde Çivril’in en gerilerde kaldığını da belirten Çakmakcı “Denzili’nin iktidar desteği alamayan ilçeleri bile birçok alanda ilçelerine yatırımlar kazandırıp, tesisler açarken Büyükşehirden aldığı destek ile kadınlarına iş imkânı kazandırırken Çivril Belediyesi tüm bu konularda geri kalmış hatta kendini unutturmuştur. Bugün Denizli Büyükşehir Belediyesinde Çivril ile ilgili bir tek yatırım bir tek proje ya da hayat geçmiş bir tane vaat yoktur. Göremezsiniz. Çünkü Çivril sahipsiz kalmıştır” dedi.

Çivril’de hizmete giren bazı projelerin 2014 2019 arasında projelendirildiğini vurgulayan Elvan Çakmakcı “Çivril’de hiçbir şey yapılmadı dersek yalan olur. 2 stad hizmete girdi ikisi de 2014 -2019 yılları arasında yapılan projelerde. Doğalgaz hizmete girdi 2014 -2019 arası projelerinden, Tren yolu ve Millet bahçesi projesi büyük oranda tamamlandı o da 2014 -2019 arası projelerden. 2 buçuk yılda Niyazi Vural’ın vaat kitapçığında olup da Çivril’e yapılan tek bir eser yok. Lafla geldi lafla gidecek” dedi.

Organize sanayi dediler Organize Olamadılar

Vaatler arasında Çivril’e Organize Sanayi kurulacağı sözü olduğunu hatırlatan Çakmakcı “organize sanayi kuracağız diye söz verdiler Organize olamadılar. Organize sanayi kurulunca istihdam olacak diye söz verdiler sadece veteriner ve Harita mühendisi aldılar. İki kişilik yandaş istihdam oluşturdular. Denizli ve Ege bölgesinin en büyük tarımsal üretim merkezinde, merkezi iktidarın gücünü arkasına almakla oy toplayan Niyazi Vural maalesef aldığı oyların hakkın ı veremedi ve ne Büyükşehir Belediyesinin gücünü ne de Merkezi iktidarın gücünü Çivril’e yansıtamadı” dedi.

  1. Yüzyılda Çöp dağlarımız var

Denzli Büyükşehir Belediyesi ve Çivril belediyesinin Çivril’e katı atık bertaraf Tesisi kazandırma sözünün de yalan çıktığını ifade eden Çakmakcı “ Çivril artık elmasıyla şeftalisiyle gölüyle Akdağıyla değil çöp dağları ile konuşuluyor. 10 Yıldır AKP belediyeciliği ile yönetilen Çivril’de halen yol kenarı çöplük olarak kullanılıyor hala çöpler rüzgarla şehir merkezine geliyor. 21 Yüzyılda çöpten enerji üreten beldeler varken biz çöpümüzü atacak yer bertaraf edecek tesisi ekonomiye kazandıracak sistem bulamıyoruz. Çivril gibi bir ilçede çöp bertaraf tesisi yapılamaması maddi imkânsızlık değil Niyazi Vural’ın beceriksizliğidir” dedi. Niyazi Vural’ın Büyükşehir Belediye meclisinde Çivril’in hakkını savunamadığını ve çok pasif kaldığını belirten Çakmakcı  “Niyazi Vural Büyükşehir Belediye meclis toplantılarında bırakın Çivril için verilen sözleri hatırlatmayı, çöp bertaraf tesisini sormayı Osman Zolan’ı Çivril’e davet edip ilçemizi gösteremiyor bile” dedi.

Çivril için değil kendileri için çalıştılar

2022 yılından bugüne kadar AKP’nin yalan siyaseti yaptığına değinen Elvan Çakmakcı “her seçim döneminde halka yalan söyleyip duyguları ve hassasiyetleri üzerinden oy toplayan AKP en sonunda bizi de söylediği yalanlara inandırarak yalana alıştırdı. Çivril için verdikleri sözleri tutacaklar sandık Çivril için çalışacaklar sandık, Çivril için proje üretecekler sandık ama yanıldık. Sadece kendileri için çalıştılar TKDK dan ne kadar hibe varsa aldılar. Çivril el elde baş başta kaldı” dedi.

 

Çiftçiye destek değil Mandaya destek verdiler

Söz verdikleri bir konunun da Çiftçi ve üreten kesime destek olduğunu hatırlatan Elvan Çakmakcı “ parlak kitapçıklarında çiftçi ve üretene destek vereceğiz dediler. Bir tarlaya göstermelik Koca buğday ektiler akıbeti belli değil. Hangi üreticiye hangi konuda destek verdiler kendi meclis üyeleri de bilmiyor. Tarımsal destek diye gittiler Ağrı’dan Muş’tan manda aldılar geldiler. Kaça alındığını bilen yok Bursa’dan İstanbul’dan Afyonkarahisar’dan değil de neden Muştan Ağrı’dan alındı bilen yok. Çiftçiye desteği kendilerine destek mi anladılar bilmiyoruz. İnşallah kurdukları tesis çalışır inşallah getirdikleri hayvanlar Çivril’e uyum sağlar. İnşallah bu konuda başarılı olurlar” dedi.

Muhalefetin sesinden bile korktu

2019 2021 yılları arasında yapılan meclis toplantılarında yaşanan despotluk ve baskıya da değinen Elvan Çakmakcı fikirlerimizden bile korktular diyerek “25 meclis üyesi Çivril’in ortak yönetiminde söz sahibi, seçmenin meclisteki temsilcisi. Ancak Niyazi Vural halkın sesinden meclis üyelerinin önerilerinden bile korkuyor. Hiçbir meclis toplantısında muhalefet meclis üyelerine söz vermedi. Bir dakikalık sınırlandırmalar ile demoralize etmeye çalıştı. Muhalefetin önerilerini dinlemeyen Başkan Vural kendi meclis üyelerini bile yok saydı” dedi.

2019 yerel seçimlerinden sonra geçen sürenin Çivril için büyük bir kayıp olduğunu ve 2021 yılında bu kaybedişin devam ettiğini belirten Elvan Çakmacı, “inşallah önümüzdeki yıllar Çivril için daha iyi olur. İnşallah kaybetme korkusuyla, sandık endişesiyle Çivril için çalışırlar ve 2022 yılı daha güzel, Çivril için daha verimli bir yıl olur. İnşallahla maşallahla Çivrili yönetmeye çalışan ama yönetemeyen Niyazi Vural 2 buçuk yıllık başkanlığında sınıfta kaldı” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=