DİNAR YOLUNDA ASFALT DÖKÜLMEYE BAŞLANDI

Çivril’i Dinara bağlayan karayolunda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

DİNAR YOLUNDA ASFALT DÖKÜLMEYE BAŞLANDI
Yazar : Tarih : Okunma : 308 views Yorum Yap

Çivril’i Dinara bağlayan karayolunda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Denizli’nin Çivril ilçesinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yol çalışmaları devam ediyor.  Çivril ile Afyonkarahisar’ın Dinar ilçelerini birbirine bağlayan, sadece bu 2 ilçenin değil bölgenin en önemli bağlantı yolları arasında yer alan Çivril-Dinar yolu tamamlanıyor. Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Çivril’imizin ulaşımını daha rahat ve kolay bir hale getirmek için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Yapımı devam eden Çivril’i Dinara bağlayan karayolunda incelemelerde bulunduk. Bu yolun asfaltlama çalışmalarının 4.8 km kısmı tamamlanarak,  2022 yıl sonunda yol hizmete açılacak. Eski yol dar olduğu için kazalar yaşanıyordu, bu yolun tamamlanması ile birlikte ulaşım daha güvenli hale gelecek.

Büyük ölçüde kazaların önüne geçilmiş olacak. Çivri-Dinar Karayolu aynı zamanda Uşak-Kütahya-Manisa-Balıkesir illerini Isparta-Burdur-Antalya Karayoluna bağlayan bağlantı yoludur. Şimdiden vatandaşlarımızın kazasız belasız ulaşım sağlamalarını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=