DGC’DEN ÇİRKİN ŞANTAJA KINAMA

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Karaçay, Denizliekspres İnternet Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Kadriye Sözeri’ye yapılan çirkin şantajı kınadı.

DGC’DEN ÇİRKİN ŞANTAJA KINAMA
Yazar : Tarih : Okunma : 1.524 views Yorum Yap

Gazetecilerin susturulmak için tehdit ve şantaja maruz kaldıklarını ifade eden Karaçay, “Ülkemizde yazdıkları haberler nedeniyle gazetecileri susturmak için “Elimizde ahlaksız fotoğrafların var” denilerek tehdit ve şantaj edilmesi karşısında, yetkili mercilerimiz harekete geçmeli ve soruşturma hızlı bir şekilde yapılmalıdır.” dedi.

GEÇ GELEN ADALET

Yaptığı kınamada, şantaj yapanların en kısa sürede yakalanarak hakim karşısına çıkarılmasını istediklerini vurgulayan Karaçay; “Gazeteciler, doğruluğuna inanmadığı ve aldığı istihbaratla ilgili taraflarında görüşlerini habere yansıtmaktadır. Meslektaşımız Kadriye Sözeri, Denizli halkına tarafsız haber verme peşinde olan meslektaşımızdır. Yapılan bu çirkin şantaj için Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur. Geç gelen adaletin meslektaşımıza, doğru ve dürüst haber vermek isteyen meslektaşlarımızın çalışma şevklerini kırarken, şantaj yapanları cesaretlendirecektir. DGC üyesi Denizliekspres İnternet Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Kadriye Sözeri’ye şantaj yapanların bir an önce yakalanarak, hakim karşısına çıkartılmasına arzuluyoruz.”ifadelerine yer verdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=