DARBEYİ MİLLETİN CESARET VE FERASETİ ENGELLEDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla düzenlenen anma programında konuşan Kaymakam Hasan Akbulut “15 Temmuz gecesi eşine az rastlanır bir kahramanlığa şahit olduğum için gurur duyuyorum” dedi.

DARBEYİ MİLLETİN CESARET VE FERASETİ ENGELLEDİ
Yazar : Tarih : Okunma : 146 views Yorum Yap

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla düzenlenen anma programında konuşan Kaymakam Hasan Akbulut “15 Temmuz gecesi eşine az rastlanır bir kahramanlığa şahit olduğum için gurur duyuyorum” dedi.

Çivril Kaymakamlığı ve Çivril Belediyesi öncülüğünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik programı düzenlendi.  Cumhuriyet Meydanında düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Program Çivril Müftülüğü görevlilerinin Kur’an’ı kerim tilaveti ile devam etti. Anma programında günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakam Hasan Akbulut Türk Milletinin tarih boyunca sergilediği cesaret ve kahramanlıklara vurgu yaparak “15 Temmuz gecesi darbecilere darbe yapan yüce Türk milletinin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi. Kaymakam Akbulut konuşmasında; “ 15 Temmuz şehitlerini andığımız bu anlamlı gecede, okunan hatmi şerifleri, dua ve Kur’an’ı şehitlere armağan ediyor,ezanımıza, bayrağımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıktıkları için hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.

Bugün 251 vatandaşımız kaybetmenin derin üzüntüsünü tekrardan yaşarken bir taraftan da eşine az rastlanır kahramanlığa şahit olmanın gururunu yaşıyorum. Kurtuluş Savaşında, Birinci Dünya savaşında Nene hatunları, Sütçü İmamları, Yunanlara ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’leri bağrından çıkaran aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi de bağrından Ömer Halisdemir’leri çıkarmayı bilmiştir. FETÖ’cü hain terör örgütü ve onların arkasındaki güçlerin amacı ülkemizi işgal etmekti. Devletimizi bölmek, parçalamak ve yönetilmez bir hale getirmekti. O hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesaret ve feraseti ile ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bertaraf edildi.  Kıymetli Çivrilliler 15Temmuzu anlamak için Malazgirt’ten bu yana vatanımızın her karış toprağını nasıl şehit kanları ile sulandığını bilmek gerekiyor. 15 Temmuz’u anlamak için milletimize diz çöktürme, vatanımızı bölme, parçalama gayretindeki sinsi projeyi bilmek gerekir. Bu hain darbe girişiminde kahraman milletimizin yazdığı şanlı destan, öyle sıradan bir darbe teşebbüsünü bastırmanın hikayesi değildir. Bu topraklarda ki binlerce yıldır duruşumuzun onurlu hikayesidir. Milletimiz tıpkı Çanakkale de ve birinci dünya savaşında olduğu gibi 15 Temmuz gecesinde de tüm fertleriyle tek yürek tek bilek olmuş FETÖ’cü hainlere fırsat vermemiştir. Hepsinden Allah Razı olsun. Kıymetli dostlar milletimiz tarih boyunca bir çok sıkıntıya göğüs germiş, bir çok olumsuzlukla karşı karşıya kalmıştır. Fakat Allah’a şükürler olsun ki her seferinde küllerinden doğan Zümrüdü Anka misali yeniden küllerinden doğmayı bilmiştir. Şairin de dediği gibi ‘Tasalanma yiğidim zaman bizden yanadır. Küllerimizden yükselen duman bizden yanadır. Son durak son ferman bizden yanadır. Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır. Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygıyla eğilirken, şunu da belirtmek isterim ki, mazide anda ve atide her zaman her yerde Ne Mutlu Türk’üm Diyene. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş savaşındaki şehitlerimiz, Çanakkale savaşındaki şehitlerimiz, hasılı geçmişten günümüze vatan için, bayrak için, dinimiz için şehit olan tüm şehitlere ve ahirete göçen gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor hayatta olan gazilerimize de sağlık afiyet diliyorum” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anma programı Kaymakam Hasan Akbulut’un konuşmasının ardından Mehter Takımı eşliğinde yapılan Fener Alayı ile devam etti.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=