CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDE DELEGE SEÇİMLERİ BİTTİ.

İki adayın yarışacağı Çivril CHP İlçe kongresi için geri sayım devam ediyor.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDE DELEGE SEÇİMLERİ BİTTİ.
Yazar : Tarih : Okunma : 394 views Yorum Yap

İki adayın yarışacağı Çivril CHP İlçe kongresi için geri sayım devam ediyor. Genel Merkezin aldığı Kurultay kararı sonrası başlayan il ve ilçe kongreleri sürecinde Çivril’de mahalle delege seçimleri tamamlandı. 189 delegenin seçildiği seçimler 12 – 28 Temmuz tarihleri arasında yapıldı.

CHP’de kongre maratonunun ilk basamağı olan mahalle delege seçimleri tamamlandı. CHP Denizli İl Başkanlığı tarafından açıklanan takvime göre 12 Temmuz’da Özdemirci, Reşadiye ve Karahacılı mahallelerinde başlayan delege seçimleri 28 Temmuz Cuma gün Parti binasında yapılan seçimlerle tamamlandı. Mahallelerde yapılan seçimlerle delege olan 189 kişi İlçe kongresinde yeni ilçe başkanını seçmek için oy kullanacak.

İlçe kongrelerini 17 Ağustos Perşembe gün Vali Recep Yazıcıoğlu kültür merkezinde yapacaklarını ifade eden İlçe başkanı bedri Ataş “delege seçimlerimizi tamamladık. İl başkanlığımızın koordinesinde 12 Temmuz’da başladığımız seçimler 28 Temmuz’da bitti. Delege olmak isteyen arkadaşlarımızın büyük bir olgunluk ve CHP’ye yakışır şekilde yarıştığı seçimlerde 189 arkadaşımız seçilmeye hak kazandı. Bundan sonraki süreç delege listelerinin ve ilçe başkan adaylarının müracaatlarının İlçe Seçim kuruluna vermek şekilde ilerleyecek. 17 Ağustos tarihinde de ilçe kongremizi yapıp yönetimimizi belirleyeceğiz ve yerel seçim hazırlıklarımıza başlayacağız” dedi.

Kongrenin CHP’ye heyecan ve enerji getireceğine inandığını belirten başkan Ataş “14 ve 28 Mayıs seçimlerinde CHP olarak güzel bir yükseliş ivmesi yakaladık. Bu ivmenin 2024 yerel seçimlerinde artacağını düşünüyorum. Yapacağımız kongrede yeni bir heyecan ve enerji alacağız. Bu heyecan ve enerji bize 2024 yerel seçimlerinde başarıyı getirecek” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=