ÇOCUK PARKLARI GASBEDİLİYOR!

Yok edilen oyun alanları için mahalleli harekete geçti.

Yazar : Tarih : Okunma : 683 views Yorum Yap

Çivril’de bazı mahallerdeki çocuk parklarında yapılan çalışmalar yüzünden mahalle sakinleri yetkili kurumlara müracaat ederek parklardaki düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesini istedi. Çivril’de yaklaşık 20 çocuk parkında trafo düzenlemesi yapılıyor.

Çivril halkı mahallelerde bulunan parklarının gasbedildiğini iddia ederek park ve oyun alanlarını korumak için harekete geçti. Her mahallede bulunan yeşil alan ve çocuk oyun parklarının farklı amaçla kullanılmasına karşı çıkan Çivrilliler ‘parklarımızdan uzak durun’ diyerek çalışmalara tepki gösterdi.

Aydem tarafından mahallelerde bulunan park ve yeşil alanların göbeğine dikilen trafo binaları mahalle sakinlerini harekete geçirdi. Bunlardan biri olan Çayır Mahallesinde bulunan ve Çivril’in en küçük parkı olduğunu ifade eden mahalle sakinleri Aydem trafosunu parklarında istemediklerini söyledi. Seslerini duyurmak için her türlü girişimde bulunacaklarını kaydeden mahalle sakinleri belediyeye dilekçe ile başvurduklarını belirterek çocukların oyun alanı içinde tehlike yaratabilecek trafo binası istemediklerini ifade ettiler.

ÇİVRİL BELEDİYE BAŞKANI İLGİLENMİYOR

İmza toplayıp bir dilekçe ile Çivril belediyesine mağduriyetlerini sunduklarını belirten mahalle sakinleri; “Bizim hepimizin çocuğu veya torunları var. Mahallemizdeki park belki de Çivril’in en küçük parkı. Çocuklarımızı salıncağa bindirdiğimiz komşularımızla bir araya geldiğimiz parkımızın orta göbeğine konulmak istenen trafo binasını istemiyoruz. Bu maruzatımızı belirten dilekçemizi topladığımız imzalar ile birlikte Çivril belediyesine verdik. Belediye Başkanı Niyazi Vural’ı defalarca aramamıza rağmen bize dönüş yapmadı. Vatandaşının sorunlarını dinlemeyen çözüm arayışına girmeyen belediye başkanımız var. Başkanımız Niyazi Vural’ı vatandaşının yanında olmaya davet ediyor ve yardım talep ediyoruz trafonun parkımızdan ve çocuklarımızdan uzak bir yere yapılmasını istiyoruz. Öğrendiğimiz kadarıyla Çivril’de birçok parka bu şekilde trafo yerleştirilmiş. Buralarda insanlar vakit geçiriyor, çocuklar oyun oynuyor. Trafoların yapılacağı yeni yerlerin belirlenmesi ve özellikle çocuklarımızın tehlikeden uzak tutulmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DEPREM ANINDA TOPLANMA ALANI

Mahalle aralarında bulunan yeşil alanların olası felaketler anında toplanma alanları olduğunun altını çizen mahalleli, “Bir felaket olduğunda nerede toplanacak bu vatandaş. Buralar toplanma alanlarıdır buraları farklı amaçlarla kullanmak doğru değildir. Yeni çıkan yasaya göre de yeşil alanlar amacından farklı kullanılamaz yani üzerine ne trafo ne de başka bir şey yapılamaz. Aydem’in gücü mü yok başka bir yeri satın alsın oraya trafoyu yapsın. Parkımıza bu trafonun yapılmasını istemiyoruz.”şeklinde konuştu.

5 ÇOCUK YAP DİYORLAR, ÇOCUKLAR TRAFONUN İÇİNDE Mİ OYNAYACAK?

Seçim zamanı kapılarının çalındığını ihtiyaç halinde ise siyasilerin dönüp bakmadığını kaydeden mahalle sakinleri, “Hem Çivril belediye başkanına, başkan yardımcılarına hem de Ak Parti ilçe başkanı Halil Ertuğrul’a konuyu anlattık kimse gelip ilgilenmedi. Seçim zamanı gelip zillerimize basanları artık istemiyoruz kimse gelmesin. Beşiklerin tam önüne çocukların oyun alanına bu trafo konulur mu. Bana 5 çocuk yap diyorlar Çocuklar nerede oynayacak trafonun içinde mi oynayacak?” sözlerini kullandı.

 

 

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=