ÇİVRİLLİ KADINLAR ZUMBA İLE HEM EĞLENİYOR HEM SPOR YAPIYOR

Çivril Belediyesi ve Gençlik Spor Müdürlüğü kadınlara yönelik ücretsiz Zumba etkinliği düzenliyor.

Yazar : Tarih : Okunma : 628 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi kadınlar için Zumba kursu düzenledi. Yaklaşık 60 kadının katıldığı kurslarda katılımcılar hem spor yapıyor hem de eğleniyor.

Üç ay önce başlatılan ücretsiz Zumba kurslarına Çivrilli kadınlar büyük ilgi gösterdi. 25 kişi ile başlayan ve haftada üç gün yapılan kurslara her geçen gün yeni katılımcılar eklenirken bazı kadınlar kursların şehrin farklı yerlerinde d açılmasını talep ediyor. Çivril gençlik Merkezinde devam eden kurslarda kadınlar spor ve eğlenceyi bir arada yaparak stres atıyor. Eğitmen Gülsüm Doğan, Zumba derslerinin Çivril’de beklediklerinden daha fazla ilgi gördüğünü belirterek “ gelen talepler üzerine yaklaşık 3 ay önce başladığımzı dersler büyük ilgi gördü. 20 kişiyle başladığımız dersler 65 kişi oldu. Haftada üç gün salonumuzda hem spor yapıyor hem de stres atıyoruz. Katılımcılarımız derslerden çok memnun. Günün ve haftanı yorgunluğunu dans ederek atmak rahatlatıyor. Kadınların sosyalleşmesi ve bu tür etkinlikler ile bir araya gelmesi hem onalrı hem de bizleri mutlu ediyor” dedi.

Kursa katılan kadınlar Çivril Belediyesi tarafından verilen derslerin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, derslerde hem keyifli vakit geçirdiklerini hem de sosyalleşme imkanı bulduklarını ifade ettiler.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=