ÇİVRİLLİ AKADEMİSYEN PROFESÖR OLDU

Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğretim üyesi Çivrilli akademisyen profesör oldu.

ÇİVRİLLİ AKADEMİSYEN PROFESÖR OLDU
Yazar : Tarih : Okunma : 4.593 views Yorum Yap

Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğretim üyesi Çivrilli akademisyen profesör oldu.

2007 yılında Öğretim Görevlisi olarak başladığı akademisyenlik görevine 2012-2018 tarihleri arasında Yardımcı Doçent, 2018 yılından itibaren de Doçent olarak devam eden Prof. Dr. Ayşegül Koyuncu Okca, üniversite yönetim kurulunun aldığı karar ile 8 Eylül 2023 tarihinde Profesör olarak atandı.

Akademik çalışmalarında özelikle kültür, Yörük kültürü, geleneksel dokumalar, kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel meslekler ve kültürel mirasın korunup yaşatılması konularını irdeleyen Prof. Dr. Okca, çalışmalarında toplumsal sorunlara dikkat çekerek toplumu bilinçlendirmeye çalışıyor.

Çivril Belediyesi öncülüğünde, Çivril’e has kilim ve halı desenleri üzerine çalışma yapan Profesör Dr. Okca, 2022 yılında Üniversitenin sergi salonunda çalışmaları ile ilgili bir sergi açarak Çivril ve yöresine ait kilim desen ve motif örneklerini sergiledi.

1980 tarihinde Denizli-Çivril’de doğan Ayşegül Koyuncu Okca ilk, orta ve lise eğitimini Çivril’de tamamladı. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi El Sanatları Eğitimi Bölümünden derece ile mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Geleneksel Türk El Sanatları Anasanat Dalı’nda 2005 yılında yüksek lisansını, 2011 yılında sanatta yeterlik eğitimini tamamladı. Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümünde 2007 yılında Öğretim Görevlisi olarak başladığı akademisyenlik görevine 2023 yılından itibaren Profesör Doktor unvanı ile devam etmekte.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=