ÇİVRİL’İN MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK MAZBATASINI ALDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 28’inci dönemde görev yapacak olan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Yüksek Seçim Kurulu’nda düzenlenen törenle mazbatasını aldı.

ÇİVRİL’İN MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK MAZBATASINI ALDI
Yazar : Tarih : Okunma : 299 views Yorum Yap

14 Mayıs seçimlerinde 28. Dönem milletvekili olanlar bugün İl seçim kurulundan mazbatalarını aldılar. İYİ Parti Denizli milletvekili Yasin Öztürk’te mazbatasını aldıktan sonra kendisiyle yaptığımız röportajda sorularımızı yanıtladı. Öztürk, “ 28 Mayıs Pazar Günü Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Lütfen oy kullanmayanlar, kararsız olanlar sandıklara gitsinler. Geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği, torunlarımızın geleceği için, düzenin değişmesi için lütfen seçimlerini halkımız ona göre yapsın. İnşallah hep birlikte bu haram düzeni bitirelim” dedi.

AK PARTİSİ’NDEN SEÇİLEN 4 TANE HÜDA PAR KÖKENLİ VEKİL MECLİSTE
HÜDA Par’dan 4 kişinin meclise girdiğini söyleyen İYİ Parti Denizli milletvekili Yasin Öztürk, “Kanunen Yüksek Seçim Kurulu milletvekilliği kesin sonuçlarını açıklamasından 3 gün içinde meclisimizin toplanması gerekiyor ama Cumhurbaşkanlığı kesin sonuçları açıklanmasına rağmen milletvekilleri sonuçlarını özellikle beklettiklerini hepimiz biliyoruz. Bunun iki sebebi var öncelikle mevcut bakanlar da mazbata ile birlikte bakanlıkları düşecek. AK Partisi’nden seçilen 4 tane Hüda Par kökenli vekilini mevcut yemin törenindeki yüce Türk milleti rahatsızlık duymalarından dolayı bir yemin törenin krizi oluşacağı aşikardır. Bu yemin krizinin ikinci tur seçimlerinde vatandaşlarımızın oyunu da etki edebilme ihtimali riskli söz konusu kendilerine göre olumsuz etki edeceği için bunu bilerek geciktirdiklerini biliyoruz, İnşallah hayırlısı olur. 28 Mayıs Günü Türküm demekten aciz bu kişilere sandıklarda derslerini verelim” diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=