ÇİVRİL’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

Çivril Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile deprem bölgesine yardım çağrısında bulundu.

ÇİVRİL’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM
Yazar : Tarih : Okunma : 414 views Yorum Yap

 

Çivril Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile deprem bölgesine yardım çağrısında bulundu.

Depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere Çivril Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Çivril belediyesi başlattığı kampanya ile toplanacak yardımların Çivril Türk Kızılay’a teslim edilmesini duyurdu. Mont, hırka, kazak, çorap, bot, battaniye, ısıtıcı ve çocuk bezi gibi öncelikli ihtiyaçların hazırlandığı belirtilirken, “Depremde etkilenen vatandaşlarımıza gönderilmek üzer yapacağınız yardımları Çivril Türk Kızılay’ına teslim edebilirsiniz.’denildi.

#Kalbimizsizinle mottosu ile deprem bölgesine destek veren Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Merkez Üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 ilde hissedilen, AFAD tarafından en son 7.7 büyüklüğünde olduğu açıklanan depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın şuan yardıma ihtiyacı var. Çivril olarak üzerimize düşeni yapacağız. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız yapacakları yardımları Çivril Türk Kızılay’ına ulaştırabilirler. Ulaşım sıkıntısı olma durumunda Kızılay’dan ya da belediyemizden yardım isteyebilirler.

Depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin.” Dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Saat 04.17’de 7.7 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD’tan yapılan açıklamaya göre 912 kişi hayatını kaybederken 5 binin üzerinde kişi yaralandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=