ÇİVRİL’DE NİLÜFER VAKTİ

Sarı nilüferler açtı, mor ve beyazlar Haziran’ı bekliyor.

ÇİVRİL’DE NİLÜFER VAKTİ
Yazar : Tarih : Okunma : 236 views 1 Yorum

Sarı nilüferler açtı, mor ve beyazlar Haziran’ı bekliyor.

Türkiye’nin en büyük Nilüfer Çiçeği tarlasına sahip Işıklı gölünde Nilüferler kendini göstermeye başladı.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Nilüfer tarlalarında çiçekler su yüzeyine çıkmaya başladı. Gölde sarı Nilüferler açarken Işıklı gölünü marka yapan beyaz nilüfer çiçeklerinin Haziran ayı başında açması bekleniyor.

300 dönümlük alanla Türkiye’nin en büyük Nilüfer Çiçeği tarlasına sahip Çivril Işıklı gölü yeni sezon için gün sayıyor. Haziran – Ağustos aylarında açan Nilüfer çiçekleri ile Denizli’nin en çok ziyaretçi ağırlayan merkezlerinden biri olan Işıklı gölünde beyaz nilüferlerin habercisi Sarı Nilüfer çiçekleri su üstüne çıkmaya başladı. Işıklı gölünü besleyen Menderes Nehrinin İshaklı köyünde oluşturduğu Gökgöl havzasında su yüzeyi sarı Nilüfer çiçekleriyle kaplanırken bölge halkı ve kayıkçılar 10 gün içinde beyaz nilüfer çiçeklerinin de açacağını belirtti.

Sarı ve Mor Nilüferler için İshaklı’ya Bekliyoruz

İshaklı gölünde Nilüfer çiçeklerinin farklı renklerinin yetiştiğini belirten kayıkçılar “gölün içinde havut otu ve saz dışında Nilüfer çiçekleri de yetişiyor. Bizim bu bölge daha çok Havut ve saz otu ile biliniyor fakat Gökgöl tarafına doğru Işıklı gölünden daha büyük alanlarda Nilüfer havzaları var. Beydilli ve Seraserli’de Nilüferlerin sadece beyaz renklileri görmek mümkünken bizim İshaklı’da Mor ve Sarı Nilüferler de var.” Diyerek farklı deneyim yaşamak isteyenleri İshaklı’ya davet ettiler.

Beydilli mahallesinden sonra Dinar yolu üzerinde 20 kilometre mesafede İshaklı köyüne ulaşıldığını belirten İshaklılı kayıkçılar “Beydilli çok sayıda turist ağırlıyor, Türkiye’nin her yerinden binlerce kişi Çivril’e geliyor. Beydilli ve Seraserli mahallerinden göle açılarak eşsiz güzelliğe şahitlik ediyorlar. Çivril’e gelen misafirleri İshaklı köyümüzde de ağırlamak unutamayacakları bir tekne turu yaşatmak ve Nilüfer çiçeklerinin farklı renk ve türlerini de göstermek isteriz” dediler.

Çivril Işıklı gölünde 1 Haziran tarihinde başlayan Nilüfer Turları Ağustos ayına kadar devam ediyor.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Yorumlar 1

 width=