ÇİVRİLDE İLKLERİ YAPMAK İSTEDİK YAPTIK

Çivril 1‘inci Kitap Fuarı açıldı.

ÇİVRİLDE İLKLERİ YAPMAK İSTEDİK YAPTIK
Yazar : Tarih : Okunma : 176 views Yorum Yap

Çivril 1‘inci Kitap Fuarı açıldı.

Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen kitap günleri, Recep Yazıcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan fuarın açılış konuşmasını yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Bugün Çivril’imizde 1.Kitap Günleri etkinliğinin açılışını gerçekleştirdik İlkini düzenlediğimiz kitap fuarında 25 yayınevi, 25 yazar ve binlerce kitabı siz hemşehrilerimiz ile buluşturuyoruz. Birbirinden değerli yazarlarımızı ilçemize davet ettik. Okumanın ehemmiyetinin ne kadar önemli olduğunu peygamber efendimize gönderilen ilk vahyin oku olmasından anlıyoruz. Bizim inancımız, bizim dinimiz oku diyor. Hz. Ali efendimiz ilim Çin’de de olsa gidin öğrenin diyor. Bizler böyle bir medeniyetin böyle bir ecdadın çocuklarıyız. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi okullarımızda, evlerimizde ve her yerde kitap okumaya teşvik ediyoruz.  Çivril’imizin kitap okuma oranını artırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda bütün mahallerimizde 7’den 77’ye kitap okuyan kalmasın diye Gezici Kütüphanemizi hemşerilerimizin hizmetine sunmuştuk. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Çivril 1. Kitap Günleri’ni geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Fuarın açılışına MHP İlçe Başkanı Lütfi Karaman, Belediye başkan yardımcıları Ekrem Çulha, Latif Selçuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Ali Çolak, İlçe Emniyet Müdürü Asım Kayacı, İlçe müftüsü Kadir Küçük, okul müdürleri, öğretmenler, mahalle muhtarları, AK Parti ve MHP Belediye meclis üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Başkan Niyazi Vural’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri kurdele keserek fuarın açılışını gerçekleştirdi. Öğrenciler, Protokol üyeleri ve davetliler açılışın ardından standları gezdi.

9 Aralık tarihine kadar sürecek Çivril 1. Kitap Günleri etkinliğinde imza günleri, çocuklar için farklı etkinlikler ve söyleşiler düzenlenecek.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=